11 Eylül 2019 16:29
Son Güncellenme Tarihi: 13 Eylül 2019 11:39

Ankara’da bir kişi ekonomik nedenlerle kendini yakmak istedi: 5 aydır açım

Ankara Güvenpark’ta Recep Peker adlı yurttaş ekonomik gerekçelerle kendini yakmak istedi. Eylemden önce yazdığı mektubunda Peker, "Adaletin zenginin yanında olduğunu anladım" dedi.

Fotoğraf: MA

Paylaş

Ankara Güvenpark’ta 59 yaşındaki Recep Peker adlı yurttaş 11 Eylül'de yaşadığı ekonomik nedenlerden dolayı kendini yakmak istedi. Peker, olay yerine gelen polisin müdahalesinin ardından Hacettepe Hastanesi’nin acil servisine kaldırıldı.

Recep Peker'in eylemden önce bıraktığı mektup gün yüzüne çıktı. Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre, Peker mektubunda "Aç kaldım, adaletten umudumu kesmedim. Ama şimdi adaletin zenginin yanında olduğunu anladım” dedi. 

"5 AYDIR AÇIM"

Eylemden önce iki sayfalık bir mektup yazan Peker, yaşadıklarını mektubunda şöyle anlatıyor:

"Ziraat Bankası Sincan Şubesi'nden ihtiyaç kredisi çekmiştim. Kredi çekerken zorunlu 750 TL'lik kredi kartı verdiler, evim olmadığı için harcamak zorunda kaldım. Kartın ekstresi geldi 100 TL. Benim 80 liram vardı, onu yatırdım. Zaten maaşım 550 TL. 2013 tarihinde maaşımın tamamına el konuldu. 5 ay boyunca açlığa mahkum edildim. Tüketici Mahkemesi'ne dava açtım. Mahkeme bir sene sürdü. İcra Müdürlüğü'ne dava açtım. Fakat 30. gün olduğu halde dosyayı işleme koymadılar. Tüketici Mahkemesi dosyayı tekrar Yargıtay'a gönderdi. Yedi sene sonra beni Tüketici Mahkemesi'ne çağırdılar. Eksik evrak dediler ve bir kağıt imzalattılar. Bana bir üst mahkemeye dava açmayacağına dair imza attırmışlar.

3 gün sonra Yargıtay davamı tekrar reddetti. Sebebini birine sorduğumda bütün emeklilere emsal teşkil ettiğimden davanın aleyhime olmayacağını söyledi. Şimdi ben soruyorum, adalet bunun neresinde? Tek bir çarem kaldı Sayın büyüklerim. Allah'a ant olsun ki, Yargıtay'ın önünde kendime benzin döküp yakacağım. Ben bir kere yanarım bu davanın çıkmaması için kimlerin parmağı varsa Allahın gazabı üstlerine olsun. Tek güvendiğim adalet yokmuş. 7 sene süründürdüler. Ama ayakkabı kutularındaki paraları bizim değil FETÖ'nün kumpası dediler ve faiziyle birlikte geri aldılar. Bense 7 sene çile çektim, aç kaldım ama adaletten umudumu kesmemiştim. Adaletin zenginin gücü olanın yanında olduğunu anladım. Adalet beni bitirdi, diyeceklerim bu kadar….” (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Manisa Ekinler Endüstride 24 işçi işten atıldı

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan BM Genel Kurulu için ABD'ye gidiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa