11 Eylül 2019 11:57

Bursa'da kadına şiddet | "Sonumun Emine Bulut gibi olmasını istemiyorum"

Bursa'da eşi tarafından şiddete maruz kalan ve tehdit mesajları alan İrem Y. "Sonumun Emine Bulut gibi olmasından korkuyorum" diyerek saldırganın cezalandırılmasını istedi.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Bursa'da eşi tarafından şiddete maruz kalan ve tehdit mesajları alan İrem Y. "Sonumun Emine Bulut gibi olmasından korkuyorum. Şu anda uzaklaştırma kararımız var. O kişinin cezalandırılmasını kendim için değil, kızım ve diğer kadınlar için istiyorum'' diyerek sesini duyurmaya çalışıyor.

Osmangazi ilçesinde yaşayan 1 çocuk annesi İrem Y. eşi S.Y. tarafından darbedildi. Darp raporu alan İrem Y., Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'na giderek suç duyurusunda bulundu ve S.Y. hakkında uzaklaştırma kararı alarak boşanma davası açtı.

S.Y'nin sürekli tehdit mesajları attığını belirten İrem Y. "Sonumun Kırıkkale'de eski eşi tarafından öldürülen Emine Bulut gibi olmasından korkuyorum. Bunu ona da söyledim. Bana, 'Ben o adam gibi değilim, gırtlağını keserim, ölene kadar başında beklerim' sözleriyle cevap verdi. Devlet büyüklerimizden caydırıcı cezalar verilmesini istiyorum. İnsanları döverek, söverek, öldürerek ceza alanlar birkaç yıl sonra dışarı çıkmasın. Ben bunu kendim için değil, kızım ve başka kadınlar için istiyorum" diye konuştu.

AV. KİRAZ: TUTUKLANMASIYLA GÜVEN ALTINDA OLACAK

İrem Y.'nin sosyal medyadaki yardım çağrısı üzerine genç kadının gönüllü olarak avukatlığını üstlenen Avukat Ezgi Arslan Kiraz, ''İrem Hanım’a sosyal medya aracılığıyla ulaştık. Müvekkilim şiddet mağdurlarından sadece biri, bunlarla topyekun bir şekilde mücadele etmek gerekiyor. Ceza süreci işlemeye başladı. Bu kişinin tutuklanmasıyla birlikte, İrem Y. güven altında olacak. Daha sonrasında boşanma davası sürecini başlatacağız. İrem Hanım’ın çocuğunu almasını ve çocuğu için nafaka almasını sağlayacağız. Gereken tüm hukuki süreci takip edeceğiz'' dedi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Yargıtay, MİT tırları davasının gerekçeli kararını tamamladı

SONRAKİ HABER

Avesta Yayınları'nın bir kitabı yasaklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa