Eşini trafik kazasında kaybeden Aysel Gelebek, çocuklarıyla birlikte adalet istiyor

Eşini trafik kazasında kaybeden Aysel Gelebek, eşinin ölümüne sebep olan Nihat K'nin 4 ay cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakılmasına isyan ederek adalet istedi.

10 Eylül 2019 15:24
Paylaş

Hasret Gültekin KOZAN
Kocaeli

3 çocuk annesi olan 28 yaşındaki Aysel Gelebek, 8 Aralık 2018 tarihinde Muğla’da yaşanan bir trafik kazasında eşi 33 yaşındaki eşi Erol Canlı’yı kaybetti. Karşıdan karşıya geçmeye çalışan Erol Canlı’ya çarparak ölümüne sebep olan Nihat K, sadece 4 ay cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakıldı. O günden bu yana adalet aradığını ve 3 çocukla birlikte yaşam mücadelesi verdiğini belirten Aysel Gelebek, yardım istemediğinin altını çizerek “Elim ayağım tutuyor, sağlığım yerinde. Bu çocukları kimseye emanet edemiyorum ama benim çalışmam lazım, onlara gelecek sunmam için bir şeyler yapmam lazım” dedi.

"TAŞIN ALTINA ELİMİZİ KOYMALIYIZ"

Bir çocuğu yüzde 83 engelli olan Gelebek, ekmekvegul.net'e verdiği röportajda “Zor bir süreç geçiriyoruz ama şikâyet etmiyorum, ben her şeyden önce bir anneyim. Ama inanın tıkanıyorum, ben mücadele ettikçe sanki daha da zorlaşıyor her şey. Çocuklarım daha çok küçük, onlarla birlikte Muğla’ya mahkemeye gidiyoruz, bir oğlum yüzde 83 engelli” ifadelerini kullandı.

Bu süreçte yanlarında kimsenin olmadığını belirten Gelebek, “Sosyal Hizmetler koruma altına almak istedi çocuklarımı, ben bunu kesinlikle istemedim. Ben nefes aldıkça çocuklarıma kol kanat gereceğim. Yaşadığım sürece asla onlardan vazgeçmeyeceğim. Bu çocukların üzerinde benim olduğu kadar toplumun da sorumluluklarının olduğunu düşünüyorum. Toplumun geleceği, 3 birey sonuçta. Vicdanlı, merhametli, adalet anlayışı olan 3 çocuk yetiştirmek istiyorum” dedi.

Yardım istemediğinin altını çizen Gelebek, “Hem anne, hem baba olmak tabii ki zor olacak ama beni duyan herkese sesleniyorum, ben yardım istemiyorum! Elim ayağım tutuyor, sağlığım yerinde. Bu çocukları kimseye emanet edemiyorum ama benim çalışmam lazım, onlara gelecek sunmam için bir şeyler yapmam lazım. Artık birileri duysun, yardımdan ziyade taşın altına elimizi koymalıyız” diye konuştu.

"TRAFİK SUÇLARININ BİR KEZ DAHA GÖZDEN GEÇİRİLMESİNİ İSTİYORUM"

Eşinin ölümüne sebebiyet veren sürücünün 4 ay cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakılmasına anlam veremeyen Gelebek, “Benim asıl sindiremediğim, bir katilin dışarıda elini kolunu sallayarak geziyor olması. Eşimi yol kenarında 15 saat boyunca ölüme terk eden adam 4 ay ceza aldı, çıktı, şu an serbest. Onun da 3 çocuğu var, biz her gün çaresiz bir şekilde hayat mücadelesi verirken bir katilin evinde normal seyrinde hayat devam ediyor, bunu sindiremiyorum” dedi.

“İnsan canı bu kadar ucuz olmamalı” diyen Gelebek, “Türkiye’de hukuk sistemi böyle olmamalı, trafik suçlarının bir kez daha gözden geçirilmesini istiyorum. Bir yanda babasız kalan 3 tane çocuk, diğer yanda 4 ay sonra evlatlarına kavuşan bir baba var. Katilin avukatının ‘Müvekkilim 54 yaşında, cezaevi şartlarını kaldıramaz’ sözleri hiç aklımdan çıkmıyor. Buradan insanlara sesleniyorum, 33 yaşında bir insan da toprağın altını kaldıramıyor, hep birlikte el ele verin geri çıkartalım” ifadelerini kullandı.

Kendisinde ve çocuklarında boşluğu dolmayacak bir yara açıldığını söyleyen Gelebek, 30 Eylül’de görülecek duruşmada tekrardan ceza kararı çıkmasını bekliyor.

ÜÇ YAŞINDAKİ ASYA: BABAMI ÇOK ÖZLEDİM!

Babasını özlediğini söyleyen 8 yaşındaki Kerem, “Adalet istiyoruz, babamı öldüren tekrar cezaevine girsin” dedi. Rüyasında babasını gören ve ona ulaşmak istediğini söyleyen Asya ise daha 3 yaşında. “Babamı çok özledim, onu alamıyorum, gidip rüyamda alacağım” diyen Asya, "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?” sorusuna “İnsan” diye cevap veriyor…

Reklam
ÖNCEKİ HABER

John Bolton artık Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı değil

SONRAKİ HABER

NCL hastası Aysima için kampanya başlatıldı: İlaçlarının yılık maliyeti 702 bin avro

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...