10 Eylül 2019 18:08

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, hakkındaki iddialara yanıt verdi

CHP’li Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, bir şirkete müdür olarak atandığı ve oy çokluğu ile kendisine 10 bin TL huzur hakkı ücreti bağlandığına dair hakkında çıkan haberlere yanıt verdi.

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy | Fotoğraf: Menemen Belediyesi Basın Birimi

Paylaş

İzmir Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, “Menemen Belediye Şirketi olan META Su İnşaat Taşımacılık Unlu Mamuller Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketine müdür olduğu ve oy çokluğu ile kendisine 10 bin TL huzur hakkı ücreti bağlandığı” iddialarını kabul etmeyerek “Tarafımı yıpratmak adına bu tür asılsız haberleri yapanlar hakkında yasal hakkımı sonuna kadar kullanacağım” dedi.

Aksoy, yaptığı yazılı açıklamada "Bir takım medya organlarında belediyemize ait şirketlerden aylık aldığıma dair haberler yapılmaktadır. Belediyemize ait şirketlerden 'Huzur hakkı' ya da başka bir ad altında hiçbir ücret almadığım gibi belediye başkanlığından almış olduğum aylığımı da hayır kurumlarına bağışladığımı kamuoyunun bilgisine sunarım. Tarafımı yıpratmak adına bu tür asılsız haberleri yapanlar hakkında yasal hakkımı sonuna kadar kullanacağımı bildirir, saygılarımı sunarım” dedi. (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

İstanbul'un göbeğinde tabureli eğitim

SONRAKİ HABER

"FETÖ"nün TSK yapılanmasında 111 muvazzaf asker tutuklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa