09 Eylül 2019 10:34

İbrahim Tatlıses: Erdoğan beni nereye çağırırsa giderim, ölene kadar da yanındayım

Şarkıcı İbrahim Tatlıses: Kim ne derse desin umurumda değil, Erdoğan beni nereye çağırırsa giderim. Ölene kadar da yanındayım.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Şarkıcı İbrahim Tatlıses, Sabah’tan Tuba Kalçık’a konuştu ve yine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a övgüler dizdi: Kim ne derse desin umurumda değil, Erdoğan beni nereye çağırırsa giderim. Ölene kadar da yanındayım.

İbrahim Tatlıses ayrıca Ahmet Kaya’yla ilgili olarak da “Ahmet canımdı. Eğer ben orada olsaydım asla Ahmet'in linç edilmesine izin vermezdim. Önüne kalkan olurdum. Kellemi koyardım, yine korurdum onu” diye iddia etti. 

Röportajdan öne çıkan kısımlar şöyle: 

Kürtçe şarkının yasak olduğu yıllarda bu yasağı siz delmiştiniz değil mi?

Evet. Kenan Evren ve Turgut Özal'ın da olduğu bir gecede Kürtçe şarkı söyledim. Hatta Kenan Evren şarkı söylemeye başlayınca kalkıp gitti. "Tepki göstermek için gitti" denildi ama sonra beni aradı, "Kusura bakma, ilaç saatim vardı o yüzden gittim, yanlış anlama" diye açıklama yaptı.

Ahmet Kaya'nın 'Kürtçe bir şarkı söyleyeceğim' dediği için başına gelmedik şey kalmamıştı...

Ahmet canımdı. Hep “Ahmet Kaya o gece linç edilirken sen de oradaydın, müdahale etmedin" diyorlar. Orada değildim. Taksim Maksim'de sahnedeydim o gece. Gece 12'de sahneden indim ve sonra gittim geceye. Eğer ben orada olsaydım asla Ahmet'in linç edilmesine izin vermezdim. Önüne kalkan olurdum. Kellemi koyardım, yine korurdum onu. Olayların büyümesine müsaade etmezdim zaten en başta. Gurbete gitti sonra. Türkiye hasretinden öldü.

Siz Erdoğan'ın düzenlediği resepsiyonlara, mitinglere katılan bir sanatçısınız. Hatta zaman zaman bu yüzden sizi eleştirenler de oluyor...

Recep Tayyip Erdoğan her şeyden önce çok vefalı bir insan. Ben onu hapisteyken bir kere ziyaret etmiştim. Hatta ondan sonra Cem Uzan döneminde meydanlarda onu çok eleştiren konuşmalar da yapmıştım. Seçildikten sonra "O kadar açıklamamın ardından tacım da, tahtım da devrilir" dedim ama öyle olmadı. Ne tahtıma, ne de tacıma karıştı. Onu o kadar eleştirmeme rağmen beni nerede gördüyse sevgi ve saygıyla yaklaştı bana. Böyle birinin yanında olmayıp da ne yapacaksınız? Kim ne derse desin umurumda değil, Erdoğan beni nereye çağırırsa giderim. Ölene kadar da yanındayım. Hastalandığımda her anımı takip etti. Beni hiç yalnız bırakmadı. Vefa budur işte. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

ABD, TSK ile yapılan devriye sonrası SDG ile ortak devriye attı

SONRAKİ HABER

Cumhuriyet davasının bozma gerekçesi açıklandı: Kanıt olmadan ceza verilemez

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa