06 Eylül 2019 19:42

Kadıköy Plak Günleri yarın Moda'da başlıyor

Kadıköy Belediyesi’nin bu yıl 4’üncü kez düzenlediği Kadıköy Plak Günleri, yarın Moda’da başlıyor.

Kadıköy Plak Günleri afişi

Paylaş

Kadıköy Belediyesinin, İstanbul’un müzik kültürünü, müziğin ritmi içinde saklı kalan hafızasını açığa çıkartmak ve plak atmosferini yaratan tüm bileşenleri bir araya getirmek hedefiyle bu yıl 4’üncü kez düzenlediği Kadıköy Plak Günleri, yarın Moda’da başlıyor.

İki gün sürecek Kadıköy Plak Günleri’nin bu yılki onur konuğu analog müziğin önemli temsilcilerinden Cahit Berkay.

Başta Kadıköy’ün olmak üzere İstanbul’un önemli plakçılarının, plak koleksiyoncularının, plak müdavimlerinin buluşacağı etkinlik kapsamında, plak satışının yapılacağı stantlar, değiş-tokuş stantları, Plak DJ seçki yayınları da yer alacak.

Planlı etkinliklerden bazıları ise şöyle:

- 7 Eylül Cumartesi günü saat 19.00'da plaklar, "Bir tatlı huzur almaya geldik Kalamış'tan" dizelerinin bestecisi Münir Nurettin Selçuk'un eserlerini çalacak.

- 7 Eylül Cumartesi günü saat 15.00’te Radyo Eksen Yayın Yönetmeni Gülşah Güray ve Zorlu PSM Genel Müdürü Murat Abbas söyleşi gerçekleştirecek.

- 8 Eylül Pazar günü saat 18.00'de Cahit Berkay, "Cahit Berktay ile Analog Anılar" isimli bir söyleşide, analog müzikten dijital müziğe geçiş sürecini, müzik yolculuğunu ve anılarını anlatacak.

- 8 Eylül Pazar "Agop Çekmen’den Plak Hikayeleri" adlı söyleşi düzenlenecek.

- İki gün boyunca Cünort, Ertan Kurt, Volkan Judocu, Kornelia Binicewicz DJ performansları ile farklı tınıları dinleyicilerle buluşturacak.

- Polonyalı antropolog ve plak koleksiyoneri Kornelia Binicewicz, Plak Günleri kapsamında 1960'lı, 70'li ve 80'li yılların kadın sanatçılarının plaklarını çalacağı bir etkinlik düzenleyecek.

Kadıköy Belediyesi, 7-8 eylül tarihlerinde, 13.00-22.00 saatleri arasında, Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin bahçesinde düzenlenecek etkinliğe bütün İstanbulluları davet etti. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Eşini öldürmeye giderken yakalanan kişi ikinci kez serbest bırakıldı

SONRAKİ HABER

IŞİD’in üst düzey yöneticisi için verilen hapis cezası kararını istinaf bozdu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa