05 Eylül 2019 18:13

SAİCA PAK direnişi 100. Gününde: Dayanışma yükseliyor

SAİCA PAK ambalaj fabrikasında Selüloz-İş'te örgütlendikleri için işten atılan 3 işçinin direnişinin 100’üncü günü dayanışma ile karşılandı.

Fotoğraf: Aykut Günel

Paylaş

Sakarya-Söğütlü'de İspanyol sermayeli SAİCA PAK ambalaj fabrikasında ezici çoğunlukla Selüloz-İş Sendikası'nda örgütlendikleri için işten atılan üç işçinin işe geri dönmek ve sendikalı çalışmak için fabrika önündeki çadırda sürdürdükleri direnişin 100. günü çok güçlü bir dayanışma ile karşılandı.

Türk-İş İstanbul Bölge Başkanı Adnan Uyar, Selüloz-İş Genel Başkanı Ergin Alşan, Türk-İş Sakarya Temsilcisi Cemal Yaman; Selülüz-İş İstanbul, Kocaeli, Çaycuma şube başkanları ve yöneticileri; Sakarya'dan Tes-İş, Türk Metal, Demiryol-İş, Belediye-İş Şube Başkanı ve yöneticileri ile Eğitim-Sen Şube Başkanı Ali Yavuz Köse; EMEP, TİP, TKH, TKP 1920, CHP üye ve yöneticileri işçilere desteğe geldi.

Kitlesel dayanışma eyleminde yapılan konuşmalar sık sık “Direne direne kazanacağız”, “Yaşasın sınıf dayanışması”, “İş, ekmek yoksa barış da yok" sloganlarıyla kesildi.

Türk-İş İstanbul Şube Başkanı ve Selüloz-İş Genel Başkanı yaptıkları konuşmalarda sendikal yetki kabul edilene ve atılan işçiler geri alınana kadar direnişin ve dayanışmanın büyütülerek sürdürüleceğini vurguladı. (Sakarya EVRENSEL)

 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

“Tehlike altındaki kadınlar karakola, adliyeye ya da barolara başvurabilir”

SONRAKİ HABER

Soma’da Türkan K. isimli kadını öldüren Zakir B. tutuklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...