03 Eylül 2019 19:40

Müzik Köyü Dostları’ndan eğitime destek konseri

Müzik Köyü Dostları, köy okullarının ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla 27 Eylül’de Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde konser düzenleyecek.

Fotoğraf: Müzik Köyü Dostları

Paylaş

Türkiye’nin her yöresinden halk müziği eserlerine çok sesli çağdaş yorumlarıyla yeniden hayat veren Müzik Köyü Dostları, ikinci konserleriyle bu defa İstanbul’a geliyor. İlkini 6 Ekim 2018 tarihinde otizm ve engelli çocuklar yararına İzmir’de düzenledikleri konserin devamı niteliğindeki bu etkinlik 27 Eylül’de Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde gerçekleşecek.

2017’de Fethiye’de düzenlenen Müzik Köyü etkinliğinde bir araya gelen müzik icracılarının kurduğu Müzik Köyü Dostları ekibinden İstanbul konserine katılacaklar İzmir’den Serkan Metin, Sami Hosseini; İstanbul’dan Besey Küşne, Sevil İke Sala, Birgül Sarıgül, Yeşim Kantekin; Kocaeli’den Mustafa Kemal Yılmaz, Murat Sipahioğlu, Özlem Sipahioğlu; Yalova’dan İrfan Kayaş, Murat Gedik; Bursa’dan Saltanat Kaya, Fikriye Soydan; Elazığ’dan Zelal Altuntaş ve Almanya’dan Hümmet Albayrak olacak. Müzik Köyü Dostları’nın eser icralarıyla başlayacak olan konsere Besteci ve Vokalist Merih Aşkın ve çok dilli şarkılar seslendiren Ahura Ritim Topluluğu canlı performanslarıyla destek verecek.

Türkiye’nin kültür sanat çevresinde değeri gittikçe artan yardımlaşma, birliktelik ve dayanışma çemberlerine büyük katkılar sunacak olan Müzik Köyü Dostları’nın İstanbul konserinin sponsorluğunda Karaçavuş Köyü Derneği, Sala Müzik, Işık Reisen, Nurgül Tosun Avukatlık Bürosu ve Saz Kursu Hamm yer alıyor. Elde edilen bütün gelirle köy okullarının ihtiyaçlarının karşılanması planlanıyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)

 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

"Sen bizlere bin ömürlük güç verdin"

SONRAKİ HABER

Rawest: Kayyum atanan 3 ilde her 4 kişiden 3’ü kayyuma karşı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...