31 Ağustos 2019 00:16

Twitter CEO'su Jack Dorsey’in hesabı hacklendi

Jack Dorsey'in hesabı, kendilerine Chuckle Squad diyen bir grup tarafından hacklendi. Olayın geçtiğimiz hafta YouTuberların Twitter hesaplarının hacklenmesiyle benzerlik taşıdığı aktarıldı.

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

Twitter CEO'su Jack Dorsey'in Twitter hesabı, kendilerine Chuckle Squad diyen bir grup tarafından hacklendi. Hackerlar, Dorsey’nin hesabından ırkçı paylaşımlar yaptı. Twitter Sözcüsü Brandon Borrman, yaptığı açıklamada, "Jack'in hesabının gizliliği ihlal edildi. Bunun üzerinde çalışıyoruz ve ne olduğunu araştırıyoruz" ifadelerni kullandı.

Hackleme sonrası atılan tweetler, saldırı başladıktan kısa bir süre sonra silindi ancak bazı paylaşımlar yaklaşık 10 dakika kadar erişime açık kaldı.

Hackerlar, saldırı sırasında Discord platformundaki bir sunucunun davet bağlantısını paylaşarak insanlardan kendilerine katılmalarını istedi. Bu davet bağlantısı artık geçerli değil.  Olayın ardından The Verge'e konuşan bir Discord yetkilisi, “Hem sunucu hem de sunucu sahibi, bizimle iletişime geçildikten birkaç dakika sonra Discord'dan kalıcı olarak kaldırıldı” dedi. Yetkili, "Herhangi bir hacklemeyi teşvik etmek Hizmet Koşullarımızı doğrudan ihlal etmektir. Bu olayı soruşturmaya devam edeceğiz" dedi.

Dorsey'in hesabından atılan tweetlerin, Cloudhopper adlı bir kaynaktan geldiği belirtildi. Twitter, Cloudhopper adlı şirketi, SMS servisine yardım için almıştı.

Dorsey'in hesabı 2016'da güvenlik firması OurMine tarafından hacklenmişti. Grup, "güvenlik testi" mesajıyla kendi web sitelerine yönlendiren bir bağlantı tweetlemişti.

Saldırıyı gerçekleştiren grubun, geçtiğimiz hafta Twitter'da birçok YouTube içerik üreticisinin ve influencerın hesabına saldıran grupla aynı olduğu düşünülüyor. Twitter'da başka ünlülere ve içerik üreticilerine de Chuckle Squad’ınkileri andıran taktiklerle saldırılar düzenlenmişti ancak faillerin aynı grup olup olmadığı belli değil. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Antalya'da tur otobüsü devrildi: 1 ölü, 29 yaralı

SONRAKİ HABER

Mersin Valiliği kayyum eylemlerini 15 gün süreyle yasakladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa