Bankalar dava kaybetmeyecek!

Bankalar dava kaybetmeyecek!

SON günlerde bankalar tüketiciyi koruyan yasalara karşı atağa geçti. Kredi kartlarının süresinin dolmasının ardından artık kredi kartları adreslere sözleşme ile birlikte gönderiliyor. Kredi kartı getiren kurye sözleşmeyi imzalattıktan sonra kart sahibine kartı teslim ediyor.Uzmanlar, sözleşmenin imzalanmasıyla birlikte, tüketi

SON günlerde bankalar tüketiciyi koruyan yasalara karşı atağa geçti. Kredi kartlarının süresinin dolmasının ardından artık kredi kartları adreslere sözleşme ile birlikte gönderiliyor. Kredi kartı getiren kurye sözleşmeyi imzalattıktan sonra kart sahibine kartı teslim ediyor.

Uzmanlar, sözleşmenin imzalanmasıyla birlikte, tüketici derneklerinin uzun yıllar süren bütün kazanımlarının tekrar bankalara teslim edilme olasılığına karşı uyarıyor.

İleride doğacak her tür problemde haklılığın banka hukukçularına teslim edilmiş olunacağı konusunda uyaranlar, tezlerini, “Sözleşmeler eski sözleşmelerden farklı ve tamamen bankacılık sektörünün mutlak haklılığına istinaden hazırlanmıştır” iddiasına dayandırıyorlar.

Bankaların bu sözleşmeler ile tüketici mahkemelerinde artık dava kaybetmeyeceklerini dile getiren tüketici hakları konusunda uzman olanlar, “Yeni sözleşmeleri okumadan kredi kartı almayın. Mümkün ise bir avukata okutun. Ya da sözleşmesiz kabul edeceğinizi söyleyin” uyarısında  bulunuyorlar. (İSTANBUL)

www.evrensel.net