Werner Herzog İstanbul Modern’de

Werner Herzog İstanbul Modern’de

İstanbul Modern Sinema, Goethe Institut İstanbul iş birliğiyle Alman sinemasının usta isimlerinden, çarpıcı filmleriyle tanınan Werner Herzog’un 1962 yılından bugüne kadar yaptığı kısa ve uzun metraj 24 belgesel filmine yer veriyor. 1-11 Kasım tarihleri arasında gösterime sunulacak ‘Sonuna Kadar’ ve ‘Sondan da Öteye’ adlı pro

İstanbul Modern Sinema, Goethe Institut İstanbul iş birliğiyle Alman sinemasının usta isimlerinden, çarpıcı filmleriyle tanınan Werner Herzog’un 1962 yılından bugüne kadar yaptığı kısa ve uzun metraj 24 belgesel filmine yer veriyor. 1-11 Kasım tarihleri arasında gösterime sunulacak ‘Sonuna Kadar’ ve ‘Sondan da Öteye’ adlı programda, Herzog’un volkanik dağlardan okyanus diple-rine, Afrika yerlilerinden Budist rahiplere uzanan çeşitli konuları ele alan filmler Türkiye’de ilk kez İstanbul Modern’de gösteriliyor.
Werner Herzog’un bu programda yer alan filmleri dört başlıkta izlenecek. ‘Yaradılış ve Kıyamet’, ‘Dilin Başlangıcı ve Sonu’, ‘Savaşçılar ve Failler’, ‘Kalkış ve Düşüş.’ (İSTANBUL)

www.evrensel.net