Bakanlıktan açlık grevleriyle ilgili açıklama

Bakanlıktan açlık grevleriyle ilgili açıklama

Adalet Bakanlığı, cezaevlerinde açlık grevi yapan tutuklu ve hükümlülerin muayenelerinin, periyodik olarak yapıldığını ve B1 vitamininin de düzenli olarak verildiğini bildirdi.  Açlık grevi yapan tutuklu ve hükümlülerin muayenelerinin periyodik olarak yapıldığı ve B1 vitamininin düzenli olarak verildi

Adalet Bakanlığı, cezaevlerinde açlık grevi yapan tutuklu ve hükümlülerin muayenelerinin, periyodik olarak yapıldığını ve B1 vitamininin de düzenli olarak verildiğini bildirdi. 
 
Açlık grevi yapan tutuklu ve hükümlülerin muayenelerinin periyodik olarak yapıldığı ve B1 vitamininin düzenli olarak verildiği kaydedilen açıklamada, "Tutuklu/hükümlüler tarafından gönderilen veya tutuklu/hükümlülere gelen mektup, faks, telgraf gibi materyallerin tümü, 'Mektup Okuma Komisyonu' tarafından, 5275 Sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfaz Hakkında Kanun'un 68. maddesi gereğince incelenmekte ve sakıncalı olanlar disiplin kuruluna sevk edilmektedir. Komisyonun tüm kararları ise yargı denetimine tabidir." denildi. (HABER MERKEZİ)
www.evrensel.net