Bakanlıktan açlık grevleri açıklaması

Bakanlıktan açlık grevleri açıklaması

ADALET Bakanlığı, Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Cezaevi’nde açlık grevi yapan tutuklu ve hükümlülerin muayenelerinin periyodik olarak yapıldığını ve B1 vitaminlerinin düzenli olarak verildiğini açıkladı.Adalet Bakanlığı, bugün bir gazetede “Kritik eşiğe gelindi” başlında yer alan haberdeki iddialara yönelik yazılı

ADALET Bakanlığı, Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Cezaevi’nde açlık grevi yapan tutuklu ve hükümlülerin muayenelerinin periyodik olarak yapıldığını ve B1 vitaminlerinin düzenli olarak verildiğini açıkladı.

Adalet Bakanlığı, bugün bir gazetede “Kritik eşiğe gelindi” başlında yer alan haberdeki iddialara yönelik yazılı bir açıklama yaptı. Haberde yer alan ‘Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Cezaevi’nde açlık grevine giren tutukluların avukat görüşünün ardından çıplak aramaya tabi tutulduğu, itiraz edince darp edildiği, kendilerine B1 vitaminin verilmediği, ayrıca açlık grevleriyle ilgi hiçbir mektup, faks, gazete ve derginin kendilerine verilmediği’ iddialarının değerlendirildiği açıklamada, avukatların müvekkilleriyle görüştürüldüğü kaydedildi. Açıklamada, Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Ceza İnfaz Kurumu’nda, 12 Ekim 2012 tarihinde müvekkilleriyle görüşmek için gelen avukatın kuruma girişi sırasında duyarlı giriş kapısının sinyal vermesi ve avukatın elle aramayı kabul etmesi üzerine, elle aramanın yapıldığı ve müvekkilleriyle görüşmesinin sağlandığı öne sürüldü. (ANKARA)

www.evrensel.net