19 Ekim 2012 14:02

Darbeleri Araştırma Komisyonunun görev süresi uzatıldı

TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu’nun görev süresi, 28 Kasım 2012 tarihine kadar uzatıldı.TBMM Genel Kurulu’nun 16 Ekim 2012 tarihli 9. Birleşiminde alınan, “Türkiye’de demokrasiye müdahale eden tüm darbe ve muhtıralar ile demokrasiyi işlevsiz kılan diğer bütün girişim ve süreçlerin tüm boyutları ile

Darbeleri Araştırma Komisyonunun görev süresi uzatıldı
Paylaş

TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu’nun görev süresi, 28 Kasım 2012 tarihine kadar uzatıldı.

TBMM Genel Kurulu’nun 16 Ekim 2012 tarihli 9. Birleşiminde alınan, “Türkiye’de demokrasiye müdahale eden tüm darbe ve muhtıralar ile demokrasiyi işlevsiz kılan diğer bütün girişim ve süreçlerin tüm boyutları ile araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonu’nun” görev süresinin 28 Ekim 2012 tarihinden itibaren 1 ay uzatılmasına ilişkin karar, Resmi Gazete’de de yayımlandı.

GENÇ’TEN KOMİSYONA TEPKİ

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç ise, Mecliste düzenlediği basın toplantısıyla komisyonun görev süresinin uzatılmasına tepki gösterdi. Genç, komisyonun fonksiyonunu kaybettiğini ileri sürerek, “Bu komisyonun derhal görevine son vermesi lazım. Darbeleri araştırma komisyonu değil de darbeleri meşrulaştırma komisyonu gibi bir görevi şey etmiştir” dedi. (ANKARA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

HSYK Yargıtaya 16 üye seçti

SONRAKİ HABER

Gökçek’ten hükümete yerel seçim desteği

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...