11 Nisan 2011 08:16

Denizli'de hayat durdu, liseliler konuştu

Tüm Türkiye genelinde, sosyal paylaşım ağlarında örgütlenen, YGS’deki şifre skandalına ilişkin eylemler Denizli’de de yoğun katılımla gerçekleşti.Dün saat 12.30’da Denizli Lisesi önünde toplanan binden fazla lise öğrencisi saat 13.00’de yürüyüşe geçti. Denizli Belediyesi’nin &oum

Denizli'de hayat durdu, liseliler konuştu

Paylaş

Dün saat 12.30’da Denizli Lisesi önünde toplanan binden fazla lise öğrencisi saat 13.00’de yürüyüşe geçti. Denizli Belediyesi’nin önüne kadar süren yürüyüş sırasında kitlenin sayısı 2 bine ulaştı. Yürüyüş boyunca “Sınavlara inat yaşasın hayat”, “Şifreleri çözdük geliyoruz”, “Öğrenciler burada ÖSYM nerede” sloganları atıldı. Denizli Belediyesi önünde yapılan basın açıklamasının ardından dağılmayan liseseliler; halaylarla, şarkılarla, türkülerle sınavı ve eğitim sistemini protesto ettiler. Yapılan basın açıklamasında; Öğrencilerin, sınav cenderesinde ezilmeye ve sömürülmeye, dershanelere esir edilmeye, gelecek kaygısıyla umutsuzluğa itilmesine vurgu yapıldı. Basın açıklamasından sonra da liseli öğrenciler temsili olarak ÖSYM’nin kalemini kırdı.

MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ

Deniz Selin Şimşek (Nevzat Karalp Anadolu Lisesi) : Bu sene YGS ye ilk defa girdim. Şifre skandalını derslerden ve sınavdan dolayı çok takip edemesem de gazetelerden ve televizyondan öğrendim. YGS iptal olup tekrarlansa bile yine aynı şeylerin olacağını düşünüyorum. KPSS’de sınav sorularının dağıtılması olayı ile devletin tüm kurumlarına karşı güvensizliğim oluştu. Toplanma yerine geldiğimde gördüğüm göz kamaştıran kitle Denizli’deki en kitlesel liseli eylemi olacağının habercisiydi.  Bundan sonra daha kitlesel eylemlerle mücadelemize devam edeceğiz. (Denizli/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Düzce'de YGS protestosu

SONRAKİ HABER

Granito Girarto işçileri maaş ve tazminatlarını istiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa