14 Ağustos 2019 17:26

CHP Milletvekili Haluk Koç: Yarattıkları siyaset batağında tükensinler

CHP Milletvekili Haluk Koç, Kılıçdaroğlu’nun “Kriz varken, seçim istemek doğru değil” sözünü eleştiren Rıfat Serdaroğlu’na "Bırakın yarattıkları siyaset bataklığında kendilerini tüketsinler" dedi.

Fotoğraf: CHP

Paylaş

CHP Ankara Milletvekili Haluk Koç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Ülkede kriz varken, seçim istemek doğru değil” sözlerini eleştiren Eski Sağlık ve Devlet Bakanı Rıfat Serdaroğlu’na, “Siz deneyimli ve cesur bir siyaset insanısınız. Bırakın yarattıkları siyaset bataklığında kendilerini tüketsinler” dedi.

Eski Sağlık ve Devlet Bakanı Rıfat Serdaroğlu, Twitter hesabından Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Ülkede kriz varken, seçim istemek doğru değil” sözlerini eleştirirken, “17 yıldır ülkeyi kim yönetiyor? AKP. Krizi kim çıkarttı? AKP. Kimden çözüm bekliyorsun? AKP’den! Bozanın düzelttiği hiç görüldü mü? Hayır. Siz ne işe yararsınız? Bozana 4 yıl daha boz demeye mi?” ifadelerini kullandı.

Son dönemde yeni bir parti kuracağı iddialarıyla da gündeme gelen Serdaroğlu, Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirisini şöyle sürdürdü: “Madem AKP 4 yıl daha kalsın diyorsunuz? Adalet-Hak-Hukuk yürüyüşünü neden yaptınız? Cumhuriyetin en önemli kurumlarından olan CHP’yi ne hale getirdiğinizin farkında mısınız? Türk Milleti böyle muhalefet partileri istemiyor. Çoban Ateşi Hareketi...” Serdaroğlu’nun eleştirilerine yanıt veren Haluk Koç, Kılıçdaroğlu’nun erken seçim tavrının doğru olduğunu söylerken, “Size saygım sonsuz sayın bakanım ama bu eleştirinizde haksızsınız. Kemal Bey’in tavrı doğru. Siz deneyimli ve cesur bir siyaset insanısınız. Bırakın yarattıkları siyaset bataklığında kendilerini tüketsinler” açıklamasında bulundu.

(HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Fındıklı Yeşil Altın Gümüş Deniz Festivali kortej yürüyüşüyle başladı

SONRAKİ HABER

İngiltere'de bir tırda 1'i çocuk 39 kişinin cesedi bulundu

Reklam
Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa