12 Ağustos 2019 18:51

Bolu'da işten çıkarılan işçilerin eylemi sürüyor

Bolu Belediyesinde işten çıkarılan işçiler, eylemlerini bayramda da nöbetleşe sürdürüyor.

Fotoğraf: AA

Paylaş

Bolu Belediyesinde işten çıkarılan işçiler, eylemlerini Kurban Bayramı’nda da nöbetleşe sürdürüyor.

Bolu Belediyesinde işten çıkarılan işçiler, Demokrasi Meydanı’nda kurdukları çadırda eylemlerine 112 gündür devam ediyor. Belediyede temizlik işçisi olarak çalışırken işten çıkarılan Ayşe Dikmen, "Biz Bolu’nun bel kemiği, sokakları süpüren işçilerdik. Önceki bayram da ailelerimizin yanına gidemedik. Yine çadırdaydık. Kurban Bayramı geldi, yine aynı çadırda bekliyoruz” diye konuştu.

"ÇOCUKLARIMIZA BAYRAMLIK ALAMADIK"

Dikmen, maddi durumlarının iyi olmadığını belirterek, “Çocuklarımıza bayramlık alamadık. Kurban kesemedik. En üzüntü verici olan da köylerimize gidemedik. Eşim 1 yıl önce vefat etti. Onun mezarına bile gidemedim.” ifadelerini kullandı.

Çadırda işten çıkarılan eşinin yerine nöbet tutan Fatma Dinçmen de “Buradaki insanlar gerçekten mağdur. Görevlerini düzgün, hakkıyla yapan insanlar. Evlerine ekmek götürmek için çöpte çalışan insanlar. Bu insanlar daha ne yapsın? Bu insanlar sadece işlerini istiyor, çalışmak istiyor. Kimseden para istemiyorlar. İki bayramdır perişan durumdayız. Arkadaşlarımız çok üzgün” dedi. (Bolu/AA)

ÖNCEKİ HABER

Doç. Dr. Hakan Güneş: Afganistan’da ABD barışı Taliban’a sıkıştı

SONRAKİ HABER

Belediye İş İzmir Şubeleri #izmirküllerindendoğacak kampanyası için çağrı yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa