12 Ağustos 2019 13:06
Son Güncellenme Tarihi: 12 Ağustos 2019 13:49

Bakan Selçuk ile Türk-İş Genel Başkanı Atalay bugün bir araya gelecek

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, "Sözleşmeyi bugün bitireceğimizi umut ediyorum. Ya bugün bitireceğiz, bugün bitiremezsek bir daha 6 ay bitiremeyiz" dedi.

Fotoğraf: Ali Balıkçı/AA

Paylaş

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, kamu işçilerinin toplusözleşme görüşmeleri için saat 16.00'da bir araya gelecek.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolüyle ilgili sözleşmeyi bugün bitireceklerini umut ettiğini belirterek, "Ana maddelerin tamamına yakınını hallettik, bir iki pürüzümüz kaldı. Umut ediyorum bugün inşallah biter. 200 bin işçiye, onun ailesine, 1 milyona, sözleşmeyle ilgili hayırlı haber vereceğimizi umut ediyorum" dedi.

Sakarya Türk-İş İl Temsilciliğince Adapazarı ilçesindeki Demiryol-İş Sendikası eğitim salonunda düzenlenen bayramlaşma programına katılan Atalay, bayramı kutladı.

Atalay, bugün 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolü için masaya oturacaklarını belirterek, "Sözleşmeyi ya bugün bitireceğiz, bugün bitiremezsek bir daha 6 ay bitiremeyiz. Bugün saat 16.30'da bitireceğimizi umut ediyorum. Arkadaşlarımın hepsi Ankara'da. Tahmin ediyorum 16.30'a doğru sözleşme masasına otururuz" diye konuştu.

"DEMİRYOL-İŞ GENEL BAŞKANLIĞINDAN AYRILIYORUM"

20 yıldır Demiryol-İş Genel Başkanlığını yaptığını belirten Atalay, şunları kaydetti:

"51 senelik Demiryolcuyum. Şimdi ben 1 milyon 112 bin üyesi olan bir konfederasyonun genel başkanıyım. Cenab-ı Allah'a hamdediyorum. Türk-İş Başkanlığım devam ettiği sürece Demiryol işçilerine hizmet etmeye devam edeceğim. İşçiyi hiç satmadım, ülkemi hiç satmadım Allah şahidimdir. Yanlış yaptım mı? Yaptım. Yapamadığım dönemler oldu ama hep işçiden, fakirden, ülkemden yana oldum. Demiryol-İş Genel Başkanlığından ayrılıyorum, haftaya aday olmayacağım Allah nasip ederse. Hakkınızı helal edin. Ben hakkımı helal ediyorum, hepinizden Allah razı olsun" dedi.

Hükümet, Hak-İş'le yaptığı son görüşmede ücret teklifini yüzde 6+4’ten yüzde 7+4’e çıkarmış, Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan "uzlaşma yok" demişti. Türk-İş Başkanlar Kurulu ise eylem kararı almıştı. (İŞÇİ SENDİKA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

HDP’li Farisoğulları: Bakanlık cevap vermiyor, hak ihlalleri devam ediyor

SONRAKİ HABER

Cezayir'de ‘Buteflika’ protestoları 27. haftada da sürdü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa