10 Ağustos 2019 04:03

Polis, taksi sürücüsünü yol vermediği gerekçesiyle darbederek gözaltına aldı

Kadıköy'de bir taksi şoförü "yol vermediği" gerekçesiyle yunus ekiplerince darbedilerek gözaltına alındı.

Fotoğraf: Ersan San/DHA | ARŞİV

Paylaş

Can Deniz ERALDEMİR
İstanbul

Kadıköy'ün Rıhtım caddesindeki yolda yolcu taşıyan 34 THZ 98 plakalı taksinin şoförü 'yol vermediği' gerekçesiyle Yunus ekipince önce durduruldu. Ardından şiddet uygulanarak aracından indirildi ve kelepçelenerek gözaltına alındı.

POLİSLER TAKSİ ŞOFÖRÜNÜ DARBEDEREK GÖZALTINA ALDI

Evrensel'e konuşan bir görgü tanığı saat dokuz sularında arkadan gelen bir Yunus ekibinin seyir halinde olan 34 THZ 98 plakalı taksinin taksi şoföründen seyir halini bitirip kenara çekmesini istedi. Taksi şoförü kenara çektikten sonra yanına gelen yunus ekibinden polisler "Neden yol vermiyorsun. Bir sen vermiyorsun" diyerek taksi soförünü tartaklamaya başladı. Taksi şoförünün "Önüm kapalıydı abi, onun için veremedim" dediğini duyduğunu belirten görgü tanığı, arabadan çıkarılan taksi şoförünün şiddet kullanılarak gözaltına alındığını belirtti.

Başta taksi içindeki yolcularla birikte çevredeki yurttaşların da bu gözaltı sürecinde korktuğunu bazılarının ise tepki gösterdiğini belirten görgü tanığı, yunus ekibinden polislerin "Siz susun. Siz karışmayın, kaybolun" diyerek çevredeki yurttaşlara da kötü muamelede bulunduğunu vurguladı. 

 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Zarif: İran güvenliğini sağlamaktan asla geri adım atmayacak

SONRAKİ HABER

Keşan'da mültecileri taşıyan araç kaza yaptı: 10 kişi yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...