09 Ağustos 2019 19:17
Son Güncellenme Tarihi: 10 Ağustos 2019 12:13

Duble yollar çözüm olmadı: Tatil nedeniyle pek çok yerde trafik kilitlendi

Bayram tatilinin başlamasıyla tatilciler yollara düştü ve klasik trafik görüntüleri oluştu.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Bayram tatilinin başlamasıyla birlikte tatile gitmek isteyenler yola çıkmasıyla birlikte her bayram ve tatil başlangıcında yaşanan bildik görüntüler bu bayramda da yaşandı. Otoyollarda trafik kitlenirken, feribot önlerinde ve otogarlarda yoğunluk yaşandı.

Kurban Bayramı tatili için yollara çıkanlar, TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu’nun Kocaeli geçişi Ankara istikametinde trafiği kilitledi. TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu’nda trafik yavaş ilerlerken, arıza yapan araçlar ve maddi hasarlı kazalar zaman zaman ulaşımı durdurdu.

Önceki gün mesai saatinin bitmesiyle birlikte TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu’nun Ankara istikametinde yoğunluk yaşanmaya başladı. Yoğunluk sabaha kadar devam etti. Sabah saatlerinden itibaren de TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu’nun Ankara istikametinde trafik durma noktasına geldi.

TEM Otoyolu’nun Kocaeli kesiminde yaşanan yoğunluk nedeniyle ulaşım yavaşladı. İzmit’ten Gebze’ye kadar oluşan kesimde de yoğunluk yaşanırken, özellikle İzmit’te Korutepe ve Gültepe ile viyadükler kesiminde araçlar adım adım ilerledi. TEM Otoyolu’nda oluşan yoğunluktan kaçan sürücüler ise D-100 Karayolu’nu kullandı. D-100 Karayolu’nun Ankara istikametinde de yoğunluk yaşandı.

İZMİR-ANKARA KARAYOLUNDA BAYRAM YOĞUNLUĞU

İzmir-Ankara karayolunda Manisa'nın Turgutlu ilçesi geçişinde yoğunlukoldu. Trafiğin zaman zaman durma noktasına geldiği karayolunda, İzmir'den Eskişehir, Ankara ve Konya'nın yanı sıra Uşak, Antalya gibi illere giden sürücülerin yolculuğu çileye döndü.

BOLU'DA BAYRAM TATİLİ TRAFİĞİ

Bayram tatili için yola çıkan tatilciler nedeniyle, TEM Otoyolu ve D-100 yolunun Bolu geçişinde yoğunluk yaşandı. Trafik zaman zaman durma noktasına geldi.TEM Otoyolu'nun Bolu geçişinde yoğunluk oluşturdu. Otoyolun Bolu Dağı, Çaydurt, Yeniçağa, Dörtdivan ve Gerede geçişlerinde yoğunluk meydana geldi. Trafik zaman zaman durma noktasına geldi.

İPSALA SINIR KAPISI'NDA BAYRAM YOĞUNLUĞU

Bayram tatili için sabahın erken saatlerinde araçları ile yola çıkarak Yunanistan'a gitmek isteyen tatilciler, İpsala Sınır Kapısı'nda zaman zaman 5 kilometreye varan kuyruklarda saatlerce bekledi. Yoğunluğun her geçen saat daha da arttığı İpsala Sınır Kapısı'nda devam eden inşaat nedeniyle küçük araçlar için 2, TIR'lar için de 1 peronda işlemlerin yapıldığı belirtildi. İşlemlerin çok yavaş sürdüğünü belirten tatilciler, duruma tepki gösterdi.

ÇANAKKALE'DE FERİBOT YOĞUNLUĞU

Çanakkale'deki feribot iskelelerinde  Kurban Bayramı arifesinde uzun araç kuyrukları oluştu. Gestaş firması, Çanakkale Boğazı ve Adalar hattında toplam 17 feribot ile dolmuş usulü sefer yaparak, oluşan kuyrukları eritmeye çalıştı. Yoğunluğa İstanbul ve Trakya'daki kentlerden bayram tatili için Bozcaada, Edremit Körfezi ve Ege sahilllerine gitmek üzere yola çıkan tatilciler neden oldu.

Gestaş, bayram tatili süresince Çanakkale-Eceabat hattında 3, Çanakkale-Kilitbahir hattında 4, Lapseki-Gelibolu hattında 5, Gökçeada-Kabatepe hattında 3 ve Bozcaada-Geyikli hattında 2 olmak üzere toplam 17 feribotla doldur boşalt usulü sefer yapacak.

OTOGARDA VE YOLLARDA BAYRAM TATİLİ TRAFİĞİ YOĞUNLUĞU

Kurban Bayramı tatillerini İstanbul dışında geçirmek isteyen vatandaşlar yola önceki gün akşam saatlerinden itibaren çıkmaya başladı. Yoğunluk gece saatlerinde de azalarak devam etti. Özellikle 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda İstanbul dışına çıkmak isteyen vatandaşlar yoğunluk oluşturdu.  İstanbul'un çıkış noktalarında yoğunluk gece saatlerine kadar devam etti. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

KHK mağdurları: İktidarın siyasi kurbanı olmayacağız

SONRAKİ HABER

Ahmet Mümtaz Taylan: Türkiye’de hukuk da sansür de kişiselleşti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...