08 Ağustos 2019 11:26

Kurban Bayramı'nda sıcak hava etkisini sürdürecek

Bayram tatilinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 3 ile 6 derece üzerinde seyredecek.

Görsel: Pixabay

Paylaş

Meteoroloji Genel Merkezinin hava tahminlerine göre, Kurban Bayramı tatili sürecinde sıcak hava etkisini sürdürürken hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 3 ile 6 derece üzerinde seyredecek.

Kurban Bayramı tatili süresince yurdun sıcak havanın etkisinde kalacağı, bu hafta sonu cumartesi (arefe) günü Doğu Karadeniz kıyı kesiminde, pazar günü (bayramın 1. günü) Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında beklenen hafif sağanak yağışlar dışında Kurban bayramı sonuna kadar ülke genelinde havanın az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Bu hafta yurdun kuzey ve iç kesimlerinde azalarak mevsim normalleri altına düşen ve hafta ortasından itibaren artmaya başlayan hava sıcaklıklarındaki artışın, hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca devam edeceği, ülke genelinde mevsim normalleri civarında, hafta sonundan itibaren yurdumuzun güney ve batı kesimlerinde mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Kurban Bayramı süresince bazı il merkezlerimizde beklenilen en yüksek hava sıcaklıklarının Ankara’da 32-35, İstanbul’da 30-33, İzmir’de 36-39,  Trabzon’da 26-28, Samsun’da 28-30, Erzurum’da 29-32, Bursa ve Adana’da 35-37, Antalya’da 37-40, Diyarbakır’da 39-42 ve Aydın’da 40-43 dereceler arasında olması tahmin ediliyor. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

İzmir ve çevresi 4.8 büyüklüğündeki depremle sallandı

SONRAKİ HABER

Mersin'de orman yangını: Gülnar'da 3 hektar kızılçam ormanı zarar gördü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...