İnsan hakları savunucusu Aydın yaşamını yitirdi

İnsan hakları savunucusu Aydın yaşamını yitirdi

HEP, DEP, HADEP, DEHAP ve DTP dönemlerinde İzmir'de il ve ilçe yöneticiliği yapan ve en son İHD İzmir Şube'de yöneticilik yapan Kürt siyasetçi ve insan hakları savunucusu Şeyhmus Aydın, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.  İHD İzmir Şube binasında 3 hafta önce yapılan bir toplantı sı

HEP, DEP, HADEP, DEHAP ve DTP dönemlerinde İzmir'de il ve ilçe yöneticiliği yapan ve en son İHD İzmir Şube'de yöneticilik yapan Kürt siyasetçi ve insan hakları savunucusu Şeyhmus Aydın, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. 
 
İHD İzmir Şube binasında 3 hafta önce yapılan bir toplantı sırasında geçirdiği beyin kanaması sonucu Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahi Bölümü yoğun bakım servisine kaldırılan İHD İzmir Şube Yöneticisi Şeyhmus Aydın, yaşamını yitirdi. Urfa'nın Siverek ilçesi doğumlu olan Aydın, HEP'in kuruluşuyla birlikte İzmir'de aktif siyasete atılarak, HEP, DEP, HADEP, DEHAP ve DTP dönemlerinde İzmir il ve ilçe yönetimlerinde yer aldı. Bir dönem İzmir TAYD-DER ve DTP Balçova İlçe Başkanlığı da yapan Aydın, iki dönemdir İHD İzmir Şube yöneticiliğini yapıyordu. 
 
Aydın'ın cenazesi yarın Basmahane Camii'nde kılınacak ikindi namazının ardından Bornova Evka-3 Mezarlığı'nda toprağa verilecek. (İzmir/DİHA)
www.evrensel.net