06 Ağustos 2019 19:14

Çeşme-Atina feribot seferini yapan şirket battı, seferler sessiz sedasız bitti

İzmir Çeşme ve Atina arasında 30 Haziran 2019'da başlatılan feribot seferleri yalnızca 15 gün sürdü. Seferleri gerçekleştiren firma "battık" derken internet sitesine "teknik aksaklık" uyarısı kondu.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

İzmir'in Çeşme ilçesi ile Atina'nın Lavrion Limanı arasında 30 Haziran’da başlatılan feribot seferleri yalnızca 15 gün sürebildi. “Aegean Seaways” adlı feribotla yapılan seferlere ilk önce "teknik nedenler" gerekçe edilerek 30 Temmuz’a kadar ara verildiği açıklandı. Daha sonra ise seferleri gerçekleştiren şirket battığını ve rezervasyon yapan yolcuların parasını geri ödeyemeyeceğini açıkladı.

Son Kale İzmir gazetesinden Mustafa Akbaş'ın haberine göre, 30 Haziran 2019'da Çeşme Limanı’ndaki mehterli törenle başlatılan feribot seferleri fiyaskoyla sonuçlandı. 192 metre boyunda, 361 yolcu ile 500 otomobil ve 90 TIR kapasiteli “Aegean Seaways” adlı lüks feribotla başlayan seferler 15 gün sonra durdu. Ege Deniz Yolları Gemi İşletmeciliği adlı firma, günde karşılıklı birer kez yapılacak seferlerin "teknik nedenlerle" durduğunu, yolcuların paralarının iade edileceğini açıkladı. Daha sonra firma tarafından bir açıklama daha yapıldı ve şirketin battığı, yapılan rezervazyonların paralarının da ödenmeyeceği belirtildi.

REZERVASYON YAPIP PARALARI YANANLAR MAĞDUR

Son Kale İzmir gazetesine konuşan Ayşe Esin Polat adlı yurttaş, 2 yetişkin ve 1 bebek için 697 avroluk rezervasyon yaptırdıklarını ve yola çıkmadan 5 gün önce iptal haberi aldıklarını ifade etti. Polat, "Acilen uçuk fiyatlara uçak bileti almak zorunda kaldık çünkü 1 haftalık otel paralarımız da ödenmişti. Ben para iadesinin yapılıp kredi kartındaki limitimin açılmasını beklerken paraları iade etmeyeceklerine dair bir mail geldi" dedi.

Aegean Seaways'in internet sitesine daha sonra koyulan uyarıda ise "Teknik sebeplerle seferlerimize 7 Ağustos 2019 tarihine kadar ara verilmiştir. Bu sorun giderilene kadar web sitemiz üzerinden bilet satışlarımız durdurulmuştur. Bilet bedelleriniz ödeme yapmış olduğunuz kartlarınıza iade edilecektir. Sorularınız için PNR numaralarınız ile birlikte [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz" ifadelerine yer verildi.

(HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

CHP'li Orhan Sarıbal: Tüketicinin et almaya gücü yok ama depolar dolu

SONRAKİ HABER

Jandarma Genel Komutanlığı istedi, 136 adres için erişim engeli kararı verildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...