18 Ekim 2012 13:55

Hacettepe’de çifte standart protestosu

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’nde Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyelerinin geçen pazartesi günü ellerinde demir çubuklarla bildiri dağıtmaya gelmesi üzerine öğrencilerle gerginlik yaşanmıştı. Bu olay bugün de öğrenciler tarafından protesto edildi. Öğrenciler bu konudaki tutumu nedeniyle &u

Hacettepe’de çifte standart protestosu
Paylaş

Özgür Beytepe Platformu’nun çağrısıyla Edebiyat Fakültesi önünde toplanan öğrenciler “üniversiteler bizimdir, bizimle özgürleşecek”, “faşizme karşı omuz omuza” sloganlarıyla yemekhaneye yürüdü. Burada yapılan açıklamada, birçok öğrenci standı için üniversite yönetiminin “Toplayın yoksa müdahale ederiz” dediği hatırlatıldı.

Öğrencilerin stantlarına bu şekilde yaklaşan yönetimin,  TGB üyelerinin demir sopalarla okula girmesine ve bildiri dağıtmasına izin verdiğine dikkat çekilen açıklamada, bu olay “çifte standart” olarak nitelendirildi.

Yaşanan olayda 4 öğrencinin yaralandığı hatırlatılan açıklamada, “Her düşünceye özgürlük palavralarıyla okulumuzda faşist-gerici zihniyetin çalışmaları desteklenmektedir” denildi. (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

İşçilerin çadırı hâlâ yanıyor

SONRAKİ HABER

Esenler’de krediyle kentsel dönüşüm

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...