05 Ağustos 2019 16:55

Faik Öztrak: Mutfakta yangın sürerken damat ve kayınpeder harikalar diyarında

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, enflasyon rakamlarının makyajlandığını fakat buna rağmen yüksek çıktığını belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Albayrak'ın harikalar diyarında olduğunu ifade etti.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak | Fotoğraf: Kaan Ulu/DHA

Paylaş

CHP Sözcüsü Faik Öztrak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Enflasyon rakamlarının "makyaja rağmen" yüksek çıktığını söyleyen Öztrak, peş peşe gelen zamlardan bahsetti. Öztrak “Mutfakta yangın sürerken damat ve kayınpeder harikalar diyarında” dedi.

CHP Genel Merkezinde düzenlenen MYK toplantısı öncesi konuşan Parti Sözcüsü Faik Öztrak, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kamal Kılıçdaroğlu için ipe sapa gelmez sözler sarf ettiğini belirtti. Öztrak, SGK’nin 8 aydır sigortalı sayısını açıklamadığını ifade ederek “Millet rakamlara bakmıyor, yaşıyor zaten. Seçimlerin bitmesi ile zamlar gümbür gümbür geliyor. İktidar yaz günü kış için artırdı. SGK neden 8 aydır sigortalıların sayısını açıklamıyor? Zamlardan efkarlanan millete bir darbe de sigara zammı ile vuruldu” dedi.

“Faiz indi ama ilk aydan enflasyon rekor kırdı. Bu rakamlar TÜİK’in makyajlı enflasyon rakamları. Yaz ortasındayız, en temel gıda ürünlerinde artış var” diyen Faik Öztrak, “Mutfaktaki yangın her geçen gün büyürken damat ve kayınpeder harikalar diyarında geziyor. Hangi tedbirleri aldınız da rahatlama bekliyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

Bir gazetecinin erken seçimle ilgili CHP'nin yaklaşımını sorması üzerine CHP'li Öztrak, "Erken seçim konusundaki yaklaşımımız baştan itibaren son derecek açık. Biz bir erken seçim peşinde değiliz ama öyle görüyoruz ki iktidar bir telaş içinde. Bir şey yapacaksan yaparsın dış politikada. Bunu tutup da iç politikaya malzeme yapmaya kalktığınız zaman bunu başka bir amaçla kullanıyorsunuz demektir. Bunun 2 amacı olabilir; ya şu anda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın partisi dağılıyor, bunu bir arada tutabilmek için bu kartı oynuyor ya da artık bu işi götüremeyeceğini anladı, bir an önce erken seçime gitmek ve bu işten kaçmak için bu tür kartları oynuyor. Çünkü ekonomi ile ilgili olarak milletin taleplerine, ihtiyaçlarına cevap verebilme noktasından artık uzaklaştılar" dedi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

CHP’li Mahir Polat: Veteriner hekimlere neden yıpranma payı verilmiyor?

SONRAKİ HABER

EMEP heyeti Elazığ'da incelemede bulundu: Hamaset söylemi can kaybının önüne geçemez

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...