05 Ağustos 2019 08:07

Katı atık tesisindeki yangını söndüren itfaiye ekibine patron yakınları saldırdı

Denizli Pamukkale'de katı atık bertaraf tesisindeki yangın 7 saat süren çalışmanın ardından söndürüldü. Fabrikanın sahiplerinin yakınları yangını söndüren itfaiye ekibini darbetti.

Fotoğraf: Mustafa Değirmencioğlu/AA

Paylaş

Denizli’de, katı atık bertaraf tesisinde yangın çıktı. Çok sayıda itfaiye ekibinin müdahale ettiği yangın, 3 saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alındı. Daha önce de iki kez yandığı öğrenilen fabrikanın sahiplerinin yakınları ise itfaiye ekiplerini darbetti, basın mensuplarının görüntü almasını engelleyerek kamerasını kırdı.

Pamukkale ilçesi Pınarkent Mahallesi’nde bulunan katı atık bertaraf tesisinde çıkan yangın, kimyasal maddelerin tutuşmasıyla kısa sürede büyüdü. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve Su ve Kanal İdaresine (DESKİ) ait 42 araç ve 87 personel, yangını söndürmek için çalışma başlattı. İtfaiye ekipleri tesisin dört bir yanından su ve köpük sıkarak alevleri kontrol altına almak için çalışma başlatırken kimyasal maddeler nedeniyle zaman zaman küçük çaplı patlamaların da yaşandığı fabrikada, iş makineleri de yangını söndürmek için çalışmalara katıldı. Yangında fabrikadaki atıkların bulunduğu arka kısım, alevler nedeniyle büyük hasar gördü.

Fabrikadaki 3 saatlik çalışmanın ardından yangın kontrol altına alındı. İtfaiye ekipleri, kimyasal atıkların bulunduğu fabrikanın arka kısmında bulunan alevlere müdahalesi devam ediyor.

DAHA ÖNCE DE YANGIN ÇIKMIŞ

Yangının çıktığı katı atık tesisinin 2017 yılının temmuz ve ağustos aylarında çıkan yangın sonucu büyük hasar gördüğü öğrenildi.

Öte yandan, yangını söndürmek için çaba sarf eden itfaiye ekipleri, firma sahibinin yakınları tarafından saldırıya uğradı. Saldırgan grup, bazı itfaiye erlerini darbetti. Yangını görüntüleyip haber yapmak isteyen basın mensupları yine aynı grup tarafından engellendi. Bir basın mensubunun kamerası saldırı esnasında kırıldı. (Denizli/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Suvarlı beldesinde yenilenen seçimi AKP adayı kazandı

SONRAKİ HABER

Komşu yardımlarıyla alınan soba yokluktan yanmıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa