31 Temmuz 2019 20:27

Ankara’da halk otobüsleri yüzde 45 zam istedi

Ankara Midibüs ve Halk Otobüsleri Derneği Başkanı Kurtuluş Kara, zam taleplerini dile getirerek destek sağlanmazsa ağustos ayı sonunda tüm otobüslerin çalışamaz duruma geleceğini söyledi.

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

Ankara'da özel halk otobüsleri yüzde 45 zam talep etti. Ankara Midibüs ve Halk Otobüsleri Derneği Başkanı Kurtuluş Kara, akaryakıt alımı yapılmadığı için şu anda 180 otobüsün garajda beklediğini söyleyerek zam ve gelir desteği sağlanmazsa ağustos ayı sonunda tüm otobüslerin çalışamaz duruma geleceğini söyledi.

Halk otobüsü esnafı ve dernek üyeleri ile birlikte yaptığı açıklamayla zam taleplerini dile getiren Kurtuluş Kara “Ankara ve ilçelerinde tam bilet fiyatı 2 lira 50 kuruş, aktarma 50 kuruş, öğrenci aktarımı ise 25 kuruştur” dedi. EGO otobüslerinde kullanılan serbest kartların kendi otobüslerinde de geçerli olduğunu hatırlatan Kurtuluş Kara, “Yaklaşık 2-3 yıldır esnafımız ciddi bir şekilde zarar etmektedir” ifadesini kullandı.

Daha önce de zam taleplerini dile getirdiklerini, İstanbul ve diğer büyükşehirlerde zam yapıldığını ancak Ankara’da yapılmadığını savunan Kara  “Öğrenci bilet fiyatlarına 2016’dan beri, tam bilet fiyatlarına ise 2017’den beri zam yapılmadı” diyerek amaçlarının Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı sıkıştırmak olmadığını da söyledi. (AA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Kaçırılanlar 6 ay sonra bulundu ama hekime gösterilmedi

SONRAKİ HABER

Tiyatrocu Haldun Ergüvenç hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...