24 Temmuz 2019 18:29

ÖDP kurucularından Haydar İlker son yolculuğuna uğurlandı

Geçtiğimiz gün yaşamını yitiren ÖDP’nin kurucularından Haydar İlker, düzenlenen anma töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Fotoğraf: Birgün

Paylaş

Geçtiğimiz gün hayatını kaybeden Özgürlük ve Dayanışma Partisi’nin (ÖDP) kurucularından, eski Genel Başkan Yardımcısı ve eski Ankara İl Başkanı Haydar İlker düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı. İlker için ilk tören İnşaat Mühendisleri Odası Teoman Öztürk Salonu’nda yapıldı.

Birgün'de yer alan habere göre, törene ÖDP Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, EMEP Genel Başkan Yardımcıları Şükran Doğan ve Fevzi Ayber, KESK Eş Genel Başkanları Aysun Gezen ile Mehmet Bozgeyik, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz ve bağlı odaların başkanlarının yani sıra emek ve demokrasi güçlerinin temsilcileri katıldı.

Törende konuşan ÖDP Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen, “Bizim için Haydar ağabeyi uğurlamak zor. Bütün devrimci kuşakların üzerine ışığı düşen bir ağabeyimizdi. ÖDP’ye ilk adım attığımızda yanımızdaydı bugün uğurlarken de yanımızda. Coşkusunu ve en zor zamanlarsa bile yenilgileri de göze alarak inandığı yoldan asla ayrılmamayı öğretti bize” dedi.

Alper Taş ise “Haydar abi ile yürümek onurdu, keşke daha fazla yürüyebilseydik. Onu yüreğimizin derinliklerine gömüyoruz. Bir devrimci fikirleri unutulduğu zaman ölür. Haydar abiyi unutmayacağız, düşlerini yerde bırakmayacağız” dedi.

Törenin ardından Haydar İlker’in cenazesi defnedilmek üzere Cebeci Asri Mezarlığına götürüldü. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Üsküdar'da metrobüs kazası: 11 yaralı

SONRAKİ HABER

Şule Çet davası avukatı Tatar: Dosyada adli tıp delili çok fazla

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...