18 Temmuz 2019 15:14

Eğitim Sen: DEÜ yönetimini sağduyulu adımlar atmaya davet ediyoruz

Eğitim Sen 3 No’lu üniversiteler Şubesi, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin taşınmak istenmesi ve tartışmalara ilişkin açıklama yaptı.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Eğitim Sen 3 No’lu üniversiteler Şubesi, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin Tınaztepe Kampüsüne taşınmak istenmesi ve yaşanan gelişmelere dair yazılı açıklama yaptı.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesinin (GSF) taşınmasına yönelik basın açıklaması yapan Eğitim Sen 3 no’lu üniversiteler şubesi, “Öğrencilerin ve GSF’deki tüm personelin daha fazla olumsuz etkilenmelerinin önüne geçmek için DEÜ yönetimini daha sağ duyulu adımlar atmaya davet ediyoruz” dedi.

DEÜ yönetiminin GSF mensuplarını Buca Tınaztepe Kampüsü’nde Rektörlük Hizmet Binası olarak inşa edilen binaya taşıma çözüm önerisinin sorgulanması gerektiği belirtilen açıklamada, “Öncelikle bu bina hizmet binası olarak tasarlanmış, odaları ona göre yapılmıştır. Ofisler ve çalışma odaları GSF mensuplarının bırakın ders yapmalarını, etkinlik yürütebilecekleri yerler değildir. Üstelik GSF’nin tüm bölümlerinden öğretim elemanlarının Tınaztepe’deki hizmet binasını inceledikten sonra ilgili binada kesinlikle sanat eğitimi yapılamayacağına dair hazırladıkları bir rapor da vardır.  O halde niçin rektörlük değil de GSF Tınaztepe’ye taşınmak istenmektedir? Alsancak’ta bulunan Rektörlük binasının kültür mirası olduğu söylenmekte ve yapılacak her türlü düzenlemenin uzun zaman alacağı dile getirilmektedir. O halde niçin Tınaztepe’ye bir Rektörlük hizmet binası inşa edilmiştir? Sonradan başka düzenlemelere gidilecek bir binaya niçin ödenek yağdırılmıştır?” diye soruldu.

“İVEDİLİKLE VE SAĞLIKLI BİÇİMDE ÇÖZÜLMELİ”

GSF öğrencilerinin ve personelinin derdinin uygun bir binada, sanatsal etkinliklerini eksiksiz biçimde yürütebilecekleri bir ortamda eğitim sürdürmek olduğu belirtilen açıklamada, “Nitekim, yıllar önce Alsancak’ta yer alan kampüslerinden Narlıdere’ye taşınmaları bu koşullar sağlandığı için olmuştur. Mevcut durumda taşınma sorununu 'elbirliği' ile çözelim diyen DEÜ yönetimini, seçmiş olduğu bu sözcüğün gereğini yerine getirmeye davet ediyoruz. Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasına günler kala sorunun ivedilikle ve sağlıklı biçimde çözülmesi ve öğrencilerin ve GSF’deki tüm personelin daha fazla olumsuz etkilenmesinin önüne geçmek için DEÜ yönetimini daha sağduyulu adımlar atmaya davet ediyoruz” dedi. (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Kaz Dağları'nı koruma önergesi AKP ve MHP oyları ile reddedildi

SONRAKİ HABER

Temel Karamollaoğlu: Kayyum kararıyla halkın iradesi dikkate alınmamıştır

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa