15 Temmuz 2019 18:24

Salih Tekstil işçileri hakları için imza kampanyası başlattı

Adana'da kurulu bulunan Salih Tekstil’de tazminatları ödenmeden işten atılan 150 işçi imza kampanyası başlattı.

Fotoğraf: MA

Paylaş

Salih Tekstil’de çalışırken ücret ve kıdem tazminatları ödenmeden işten atılan 150 işçi, haklarının ödenmesi talebiyle imza kampanyası başlattı.

Adana’nın Yüreğir ilçesine bağlı Seyhan Mahallesi’nde bulunan Salih Tekstil’de çalışan 150 işçi Ramazan Bayramı öncesi işten çıkarılırken; 60 işçi ise patron tarafından ücretsiz izne gönderilmişti. Ücretlerini ve tazminatlarını alamadıklarını belirten işçiler, haklarının ödenmesini talebiyle imza kampanyası başlattı.

Ekmek ve Onur Derneği binasında yapılan açıklamada işçiler adına konuşan Muttalip Çagmel, hakları için imza kampanyası başlattıklarını ve sonuna kadar mücadele edeceklerini ifade etti. Toplayacakları imzaları Adana Valiliğine teslim edeceklerini belirten Çagmel, “Hakkımız olanı alana kadar sesimizi duyuracağımız bir kampanya başlatıyoruz. Bu kampanya çerçevesinde gasbedilen haklarımızın bizlere iade edilmesi için mücadele edeceğimizi beyan ediyoruz. Yalnızca kendi haklarımız değil. İşçi sınıfının gasbedilen ve edilmek istenen tüm hakları için farkındalık yaratmak istiyoruz. Bu süreçte tüm işçi ve emekçileri mücadelemizi büyütmeye davet ediyoruz. Bir arada daha güçlüyüz. Birlikte kazanacağız” dedi. (Adana/MA)

ÖNCEKİ HABER

Autoliv işçileri: MESS’e karşı mücadeleyi sendikacılara bırakmamalıyız

SONRAKİ HABER

Diyarbakır Kayapınar'da belediye meclis üyesinin yerine de kayyum atandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa