16 Ekim 2012 13:23

Minibüsçüler belediyeye isyan etti

DENİZLİ’de minibüsçüler Denizli Belediyesine isyan etti. Denizli Belediyesinin Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) tarafından hazırlandığını iddia ettiği Master Kent Ulaşım planına karşı 16 hattaki minibüsçüler yaptıkları eylemle yol kapattı.Eylemin sebebi, Belediyenin kent merkezindeki Gazi Mustafa Kemal Bulvarını sadece Turex

Minibüsçüler belediyeye isyan etti
Paylaş

DENİZLİ’de minibüsçüler Denizli Belediyesine isyan etti. Denizli Belediyesinin Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) tarafından hazırlandığını iddia ettiği Master Kent Ulaşım planına karşı 16 hattaki minibüsçüler yaptıkları eylemle yol kapattı.

Eylemin sebebi, Belediyenin kent merkezindeki Gazi Mustafa Kemal Bulvarını sadece Turex firmasına tahsis ederek, yolu diğer taşıt trafiğine kapatması. Belediye önünde bir araya gelen 16 farklı hatta çalışan 500’e yakın minibüs sahibi de Denizli Belediyeni protesto etti. Minibüsçüler adına açıklama yapan Hamdi Balcı, Belediyenin, Turex firmasını ihya etmeyi amaçladığını söyledi. “Denizli’nin kalbi olan Çınar, Bayramyeri ve Garaj, biz minibüsçülere ve de Denizlililere kapatıldı. Ki buralar noter, avukat, oda, dernek, vakıf, işhanları ve doktorların olduğu yerlerdir. Bu da Denizlililere işkencedir” diyen Balcı, Belediye Başkanı Osman Zolan’ı istifaya davet etti. (Denizli/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Bütçe açığı 14.4 milyarı buldu

SONRAKİ HABER

Gemik’i öldüren polise indirim

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...