13 Temmuz 2019 20:01

Fabrikada baygın halde bulunan yavru baykuşa işçiler sahip çıktı

Balıkesir Edremit’te vantilatör fabrikasında çalışan işçiler, baygın halde yavru baykuş buldu. İşçiler tarafından 1 ay boyunca ilgilenilen baykuş sağlığına kavuştu.

Yavru baykuş

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Balıkesir'in Edremit ilçesinde, vantilatör fabrikasında çalışan işçiler, baygın halde buldukları yavru baykuşa sahip çıktı. Yaklaşık bir aydır beslenen yavru baykuş, önümüzdeki günlerde doğaya salınacak.

Edremit'in Çıkrıkçı Mahallesi'ndeki vantilatör fabrikasında çalışan işçiler, yerde baygın halde yatan yavru baykuşu görünce alıp, bakımını yapmaya başladı. Yaklaşık bir aydır iyi beslenen yavru baykuş büyüdü ve uçmaya başladı. İşçiler, baykuş yavrusunu önümüzdeki günlerde doğaya bırakacaklarını söyledi.

"ELBİRLİĞİYLE BAKTIK, İYİLEŞTİRDİK"

İşci Ali Malay, “Baykuşu, Ramazan Bayramı’ndan sonra bulduk fabrika içinde. Nerdeyse öldü ölecekti. Çok bitkindi. Tekrar sağlığına kavuşturmak için aldık ve besleyeme başladık. Et parçası, ciğerle ve tavukla besleye besleye 4 haftada bu hale getirdik. Tekrar yaşama kazandırmak için arkadaşlarla el birliğiyle baktık. Kısa bir süre sonra doğaya salacağız” dedi. (Balıkesir/DHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ucuz ekmek satan fırıncı mahkeme kararı sonrası zam yapmak zorunda kaldı

SONRAKİ HABER

HDP kayyum uygulamalarını Diyarbakır'da basın açıklamasıyla protesto etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa