12 Temmuz 2019 17:40

Van Valiliği bir kez daha gösteri ve eylemlere 15 gün yasak getirdi

Van Valiliği, 13-27 Temmuz tarihlerinde 15 gün süre ile  gösteri ve yürüyüşleri yasakladı.

Fotoğraf: Hasan Kırmızıtaş/DHA

Paylaş

Van Valiliği peş peşe aldığı kararlarla kentte eylem ve gösteri yasaklarını sürdüyor. Son olarak Van'da 13-27 Temmuz tarihlerinde 15 gün süre ile  gösteri ve yürüyüşler 15 gün süreyle yasaklandı.  

Valilikten yapılan açıklamada, gerekçe olarak "sınırlandırma ve yasaklama şartlarını doğrudan ve açıkça oluşturduğu değerlendirilen eylemler" gösterildi. Valiliğin açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerini sağlamak, terör örgütlerinin planlarını bertaraf etmek, milli güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve güvenliğinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının önlenmesi amacıyla 13-27 Temmuz tarihlerinde 15 gün süre ile Van ili coğrafi sınırları içerisinde, kamu kurum ve kuruluşları organizesinde, gerekli emniyet tedbirleri alınmak üzere Valilik makamına bilgi verilerek yapılacak resmi kutlamalar ve diğer etkinlikler hariç olmak üzere, gerçek ve tüzel kişilerce açık alanlarda düzenlenecek her türlü yürüyüş, toplantı ve toplanmalar, basın açıklaması, oturma eylemi, stant açma gibi eylem ve etkinlikler 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/A-C maddeleri ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. maddesine istinaden yasaklanmıştır." (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

ABD Çalışma Bakanı Alexander Acosta istifa etti

SONRAKİ HABER

SBF Dekanlığı, öğrencilerin çıkardığı fanzini bildirip sayıp ceza verdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa