12 Temmuz 2019 12:22

Trafik magandaları Hasan ve Hüseyin Sel hakkında 20'şer yıl hapis istendi

Pendik'te yol tartışması yaşadıkları araca saldıran Hasan ve Hüseyin Sel hakkında 20'şer yıl hapis cezası istenen iddianame kabul edildi.

Ekran gürüntüsü, "NTV" YouTube hesabının "Trafikte yol verme kavgası kamerada!" başlıklı videosundan alınmıştır.

Paylaş

Pendik'te içinde hamile kadının bulunduğu araca saldıran ve saldırı görüntülerinin sosyal medyada yayılması ve tepki çekmesi sonrası gözaltına alınıp tutuklanan Hasan ve Hüseyin Sel hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi. İddianamede iki isim hakkında 20'şer yıl hapis cezası isteniyor.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 6 Temmuz'da Yunus Emre Bahçıvan ve hamile eşi Ayfer Bahçıvan'ın içinde bulunduğu araca, Pendik D-100 Karayolu'nda seyir halindeyken yol verme meselesi yüzünden saldırıda bulundukları gerekçesiyle tutuklanmalarına karar verilen Seydioğlu Baklava AŞ sahipleri Hasan ve Hüseyin Sel hakkında hazırlanan iddianame, gönderildiği Anadolu 59. Asliye Ceza Mahkemesi'nce değerlendirildi.

İddianamenin kabulüne karar veren mahkeme, hazırladığı tensip zaptında sanıklar Hasan ve Hüseyin Sel'in tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Mahkeme, davaya ilişkin ilk duruşmanın da 30 Temmuz Salı günü yapılmasını kararlaştırdı.

İDDİANAMEDEN

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, müştekiler Yunus Emre Bahçıvan ile Ayfer Bahçıvan'ın kendilerine ait araçla D-100 karayolu üzerinde seyrettikleri, şüphelilerin bulunduğu aracın da aynı yöne doğru emniyet şeridinden ilerlediği anlatıldı. Bir süre sonra şüphelilerin aracının müştekilerin aracının önüne geçmek istediği ancak Yunus Emre Bahçıvan'ın buna izin vermediği belirtildi.

Kısa süre sonra şüphelilerin araç hareket halindeyken müştekilerim yanına yaklaştığı, ön yolcu koltuğundaki Hasan Sel'in Yunus Emre Bahçıvan'a “Ne yapıyorsun lan sen” diye bağırdığı belirtildi. Hüseyin Sel'in aracını müştekilerim aracının önüne kırdığı ve müştekilerin araca çarparak durmak zorunda kaldıkları bilgisine yer verildi.

Öndeki araçtan inen Hasan ve Hüseyin Sel kardeşlerin müştekilere ait aracın şoför mahaline yaklaştığında Yunus Emre Bahçıvan'ın kapıları kitleyip camı hemen açtığı anlatıldı. Yanında bulunan eşinin hamile olduğunu belirterek olayın büyümemesi için telkinde bulunduğu ancak buna rağmen Hasan Sel'in el ve ayaklarıyla vurarak müştekilerin aracının sol dikiz aynasını kırdığı ve aracın ön kaputuna çıkıp tepindiği ve olay yerinden ayrıldığı kaydedildi.

Savcılık, her iki şüphelinin ifadesinde olayın Yunus Emre Bahçıvan'ın trafikteki kusurlu davranışı ve hakaretlerinden kaynaklandığını belirtmelerine rağmen bu savunmayı destekleyen delil elde edilemediğini belirtti.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Hasan ve Hüseyin Sel'in "kara ulaşım araçlarını kaçırma veya alıkoyma", "mala zarar verme" ve "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından 5 yıl dörder aydan yirmişer yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep ediliyor. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Adana’nın yiğit Ziraat Mühendisi Mustafa Altıokka’nın erken ölümü

SONRAKİ HABER

Ordu Çevre Derneği: Bal ormanı mı maden işletmesine hizmet mi?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa