12 Temmuz 2019 11:25

"Altın Koza" geri dönüyor

Adana Büyükşehir Belediyesi, film festivalini bu yıl yeniden “Altın Koza” adı altında gerçekleştirecek. Festival, 2016’dan itibaren Uluslararası Adana Film Festivali ismiyle düzenleniyordu.

Fotoğraf: Adana Büyükşehir Belediyesi

Paylaş

Altın Koza Film Festivali bu yıl 26. kez düzenlenecek. Adana Büyükşehir Belediyesinin açıklamasına göre, Türkiye’nin en önemli film festivallerinden olan ve her yıl heyecanla beklenen etkinliğin 23-29 Eylül’de gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı. Festival kapsamında bu yıl; Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Uluslararası Kısa Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ve Adana Kısa Film Yarışması gerçekleştirilecek. Dünya sinemasının seçkin örneklerinin, özel gösterim bölümlerinin, atölyelerin, sergiler ve söyleşilerin yer alacağı festival, bir hafta boyunca sanatseverlere heyecan dolu günler yaşatacak.

"GÜÇLÜ BİR FESTİVALE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, kentin ve Türkiye’nin en prestijli festivallerinden olan organizasyona yeniden “Altın Koza” adını verdiklerini belirtti. Sanatçıları ve sinema sektöründen isimleri Altın Koza AŞ Yönetim Kuruluna dahil ettiklerini bildiren Karalar, “Festivale ‘Altın Koza’ ismini iade eden Adana Büyükşehir Belediye Meclisine teşekkür ediyorum. Organizasyonu, geçmişinden kopmadan, güçlü bir festivale dönüştüreceğiz.” ifadelerini kullandı. Festival, 2016’dan itibaren Uluslararası Adana Film Festivali ismiyle düzenleniyordu. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Pucca'ya "uyuşturucuyu özendirme" suçundan 5 yıl 10 ay hapis cezası

SONRAKİ HABER

Sahte içki ölümleriyle Meclis gündemine taşındı: Araştırma komisyonu kurulsun

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa