11 Temmuz 2019 14:43

Egemen Bağış’tan Ali Babacan yorumu: İsteyen parti kurar, isteyen turşu

2017'de KKTC vatandaşı olan eski Bakan Egemen Bağış, Ali Babacan tarafından kurulacak partiye dair "Türkiye demokratik, laik, sosyal bir hukuk devletidir. İsteyen parti kurar, isteyen turşu" dedi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

2017'de Bakanlar Kurulu kararıyla KKTC vatandaşı olan AKP'li eski Devlet Bakanı, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Ali Babacan tarafından kurulacak partiyle ilgili "Türkiye demokratik, laik, sosyal bir hukuk devletidir. İsteyen parti kurar, isteyen turşu" dedi.

Twitter hesabından açıklama yapan Bağış, Diriliş Postası'ndan Sabri İşbilen'in talebi üzerine Ali Babacan'ın yeni parti kuracağı tartışmalarını yorumladığını belirterek "Türkiye demokratik, laik, sosyal bir hukuk devletidir. İstiyen parti kurar, isteyen turşu" dedi.

NE OLMUŞTU?

Babacan, geçtiğimiz günlerde "partiye olan aidiyet duygusunu kaybettiğini" belirterek AKP Kurucular Kurulu Üyeliği'nden istifa etmişti. Babacan, konuya dair yaptığı açıklamada "yeni çalışmalara hız kazandırmak gerektiğini" söylemişti. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yaşananlara ilişkin şunları söylemişti:

“Ben Ali Bey’in kendisine de söyledim; 'Yolunuz yolunuzdur eyvallah ama şunu unutmayın ki bu ümmeti parçalamaya hakkınız yok. Siz bunu yapıyorsunuz. Bunun parçalanmasıyla da bir yere gidemeyeceksiniz' dedim. Şunu da söyledim, 'Fazla da geç kalmayın' dedim. Bizim dava arkadaşlığımızda bir şey var. Dava terk edilmez. Burada sonuna kadar hizmet söz konusudur.” (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Kaygusuz: Dış politikayı askeri seçeneklere sıkıştırmak bağımlılığı artırır

SONRAKİ HABER

Meslek hastalığı soruları, "web sitesinde var" denerek yanıtsız bırakıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa