09 Temmuz 2019 17:25

DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu hakkında açılan dava ertelendi

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu hakkında katıldığı bir paneldeki konuşmasında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" gerekçesiyle açılan dava 14 Kasım'a ertelendi.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu | Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Sakarya'da katıldığı bir paneldeki konuşmasında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" gerekçesiyle hakkında dava açılan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu'nun yargılandığı davaya devam edildi.

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde, CHP İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen paneldeki konuşmasında, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" iddiasıyla hakkında dava açılan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu'nun yargılanmasına devam edildi. Sapanca Asliye Ceza Mahkemesindeki ikinci duruşmaya, Çerkezoğlu ve avukatları katılmadı.

Hakim değişikliği nedeniyle dosyanın incelemeye alınmasına ve mazeretlerin kabulüne karar veren mahkeme başkanı, duruşmayı 14 Kasım'a erteledi.

Çerkezoğlu hakkında, DİSK genel sekreterliği görevini yürüttüğü dönemde, 15 Haziran 2016'da Sakarya'nın Sapanca ilçesinde CHP İlçe Teşkilatınca Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen "Türkiye Nereye Gidiyor?" konulu panelde yaptığı konuşma nedeniyle Sapanca Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı.

İddianamede, Arzu Çerkezoğlu hakkında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçlamasıyla 1 yıldan 3 yıla kadar hapis isteniyor. (İŞÇİ-SENDİKA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Fatih’te kadın cinayeti

SONRAKİ HABER

Gazeteci Kanbal: ‘Yukarıdan talimat’ verenlerin kararıyla gözaltına alındım

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa