09 Temmuz 2019 12:58

Tüp bebekler karıştı, başkasının bebeğini doğurdu

ABD'de tüp bebek tedavisi gören Asyalı bir kadın, başkasının bebeğini doğurduğunu fark etti.

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

ABD’de özel bir tüp bebek merkezinde tedavi gördükten sonra ikiz bebek bekleyen Asyalı bir çift, doğumdan sonra bebeklerin başkasına ait olduğunu fark etti.

ABD’nin California eyaletindeki CHA Tüp bebek merkezinde, IVF tedavisi görerek hamile kalan uzak Asyalı bir kadın, doğumdan sonra bebeklerin Asyalı olmadığını fark etti.

BBC’nin haberine göre, ikiz erkek bebeklerin çifte ait olmadığı daha sonra DNA testiyle kanıtlandı. Habere göre, tüp bebek merkezine dava açan çift, doktorun tedavi sırasında kendilerine erkek embriyosu kullanmadığını söylediği halde ultrasonda bebeklerin cinsiyetinin erkek olarak görüldüğü, daha sonra doktorun, tedavi gören çifte yapılan tarama sonuçlarının hatalı olduğunu söylediği iddia edildi.

Tüp bebek merkezine dava açan çiftin, bebek sahibi olmak için yıllardır çabaladıkları ve 100 bin doların üzerinde para harcadıkları belirtildi. Çiftin avukatı BBC’ye yaptığı açıklamada, her ikisinin de tüp bebek merkezinin sorumsuz ve umursamaz davranışlarına maruz kaldığını söyledi. (ABD/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

"NTV spikeri Oğuz Haksever emekli oluyor" iddiası

SONRAKİ HABER

İzmir Barosu ve delege avukatlar TBB'yi tekrar genel kurula çağırdı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa