Genç Yönetmenler Aranıyor!

Genç Yönetmenler Aranıyor!

GEÇTİĞİMİZ yıl birincisi düzenlenen Türkiye’nin gençlere özel ilk ve tek uluslararası film festivali TISFEST, bu yıl da kısa film yarışmasıyla genç yönetmenleri film çekmeye davet ediyor.Türkiye Yardım Sevenler Derneği Kâğıthane Şubesi ve Şişli Gençlik Meclisi tarafından hayata geçirilen TISFE

GEÇTİĞİMİZ yıl birincisi düzenlenen Türkiye’nin gençlere özel ilk ve tek uluslararası film festivali TISFEST, bu yıl da kısa film yarışmasıyla genç yönetmenleri film çekmeye davet ediyor.

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Kâğıthane Şubesi ve Şişli Gençlik Meclisi tarafından hayata geçirilen TISFEST (Teen International Shorts Festival), geçtiğimiz yıl dünyanın çeşitli ülkelerinden 93 kısa filme ev sahipliği yapmıştı.

Türkiye’de 13-19 yaş arası gençlere yönelik uluslararası ilk ve tek kısa film yarışması olma özelliğine sahip olan TISFEST Kısa Film Yarışması, yaş sınırı haricinde başka bir kısıtlama olmadan herkese açık olarak düzenleniyor.

Yarışmanın jürisinde; Sevin Okyay, Taner Birsel, Zeynep Özbatur Atakan, Kerem Ayan, İnan Temelkuran ve Pablo Giorgelli bulunuyor. Yarışmaya katılan belgesel türündeki filmlerse, Cüneyt Cebenoyan ve Ekümenopolis filmiyle SİYAD En İyi Belgesel Ödülü’nü kazanan İmre Azem tarafından değerlendirilecek.

Yarışma sonuçları, genç sinemacıların ustalar ile bir araya geleceği ve ödüllerin sahiplerini bulacağı festivalin son gecesinde, 9 Şubat’ta açıklanacak. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net