01 Temmuz 2019 16:52

İstanbul Metro AŞ Genel Müdürü Kasım Kutlu istifa etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden İstanbul Metro AŞ Genel Müdürü Kasım Kutlu, Twitter hesabından istifa ettiğini duyurdu.

Metro AŞ logosu & Kasım Kutlu Twitter profil fotoğrafı

Paylaş

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden İstanbul Metro AŞ Genel Müdürü Kasım Kutlu, istifa ettiğini bildirdi.

Kutlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada görevinden ayrıldığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Derğerli hemşehrilerim, değerli çalışma arkadaşlarım,

Bu güzel şehir İstanbul'a 1986 yılından beri hizmet etme imkanı bulduğum için mutluyum.Görev yaptığım İSBAK A.Ş. ve Metro İstanbul'da ülkem adına yerli ve milli birçok teknolojik ilkleri ekip arkadaşlarımla başarmanın heyecanını yaşadım. Son Türk Devletinin emperyalizme karşı verdiği bağımsızlık mücadelesine katkı sağlayacak, ahlaki ve milli/yerlinin yanında duran bir ideolojiyle gece gündüz çalışma gayreti içinde olduk.

Kamu şirketi felsefesinin dışına çıkarak 'Müşterimiz patronumuzdur, patronumuz İstanbulludur' prensibini hizmette esas aldık. İşletmede, üretimde ve yönetimde 'Sıfır İsraf' ilkesini stratejik planına koyan farklı bir anlayışı hayata geçirdik.

Bu güzel işleri başarmamıza vesile olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan'a ve diğer belediye başkanlarıma şükranlarımı sunuyorum. Demokrasinin gelişimine ve olgunluğuna katkıda bulunmak için Başkanlık Sisteminin ruhuna uygun bir profesyonellikle görevimden ayrılıyorum.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

(HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Muhalefet: Revizyon değil demokratik anayasaya ihtiyaç var

SONRAKİ HABER

İsveç, İran rejiminin halka yönelik şiddetini kınadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa