29 Haziran 2019 15:01

Bursa’da gazetecilerin işten atılmasına tepki

Bursa’da yayın yapan Sönmez Medya’da 18 televizyoncu ve gazeteci işten çıkarıldı.

Görsel: Çagdaş Gazeteciler Derneği amblemi

Paylaş

Bursa’da Olay Medya’da başlayan işten çıkarmalar Sönmez Medya’ya da sıçradı. Sönmez Medya bünyesinde çalışan 18 televizyoncu ve gazeteci işten çıkarıldı.

Çağdaş Gazeteciler Derneği Bursa Şubesi, artan işten atmalara ilişkin yaptığı yazılı açıklamada işten çıkartılan televizyoncu ve gazetecilerin yanında olduğunu belirtti.

Her ekonomik kriz döneminde, işverenlerin önlem adına ilk başvurdukları yöntemin işten çıkarma olduğunun bir kez daha görüldüğüne dikkat çekilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye’nin pek çok noktasında olduğu gibi kentimizde de halkın haber alma özgürlüğü konusunda üstün çaba sarf eden, gerek özlük hakları gerekse çalışma huzuru kısıtlandığı halde mesleğini sürdürmeye çalışan ve görevlerini 24 saat esaslı yerine getiren basın emekçilerinin bu ekonomik daralma sebebiyle işten çıkarıldığına üzülerek şahit oluyoruz. Bursa medyasında işsiz kalan, iş alanları daraltılan, üyemiz olsun olmasın tüm meslektaşlarımızla dayanışma içinde olduğumuzu, yaşanan bu sancılı süreçten çıkış yollarını omuz omuza beraberce bulacağımızın altını kalın çizgilerle çiziyoruz.” (Bursa/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Suudi Arabistan'daki inşaat işçileri seslerini duymayan yetkililere sırt çevirdi

SONRAKİ HABER

12 Baro başkanı çağrısını yineledi: Genel Kuruldan kaçmayın

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa