27 Haziran 2019 15:36

CHP’den Demirtaş’a seçim mesajı teşekkürü

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, mecliste yaptığı konuşmada, Demirtaş'a cezaevinden gönderdiği İstanbul seçimi mesajı için teşekkür etti.

Fotoğraf: MA

Paylaş

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, HDP’nin önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın cezaevinden gönderdiği 23 Haziran mesajına ilişkin, “En büyük teşekkürü, Selahattin Demirtaş’a ediyorum” dedi.

CHP’li Yıldırım Kaya Mecliste yaptığı konuşmada Selahattin Demirtaş’a teşekkür etti. Kaya konuşmasında, “Kendi özgürlüğünü düşünmeden, Türkiye’nin barışı için cezaevinden, ‘Türkiye’nin barışa, demokrasiye ihtiyacı var’ diye mesaj gönderen Selahattin Demirtaş’a teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yıldırım Kaya, YSK’nin iptal kararı üzerine 23 Haziran’da yenilenen İstanbul seçimine ilişkin TBMM’de değerlendirmede bulundu. “Gözünüz aydın çocuklar, gözünüz aydın öğrenciler, gözünüz aydın öğretmenler, gözünüz aydın veliler, gözünüz aydın İstanbul, yeni bir hayat başlıyor” dedi.

CHP VE HDP’DEN ALKIŞ

Selahattin Demirtaş’a teşekkür eden Kaya, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: “En büyük teşekkürü, kendini, kendi haklarını düşünmeden, toplumun özgürlüğünü düşünerek cezaevinden ‘Türkiye’nin barışa ihtiyacı var, demokrasiye ihtiyacı var’ diye mesaj yollayan, burada parlamentoda milletvekilliği yapmış Selahattin Demirtaş’a ediyorum.” Kaya’nın sözleri, CHP ve HDP sıralarından alkışlarla karşılandı.

DEMİRTAŞ’IN MESAJI NEYDİ?

Edirne Cezaevinde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş, 23 Haziran açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı: “Sanırım kafa karışıklığı, kararsızlık falan yoktur. Olmaması da gerekir kanımca. Çünkü çoktan seçmeli bir seçim değil bu. Demokrasi, barış, adalet, eşitlik, özgürlükler için bir yol açmak istiyorsak HDP’nin seçime ilişkin tavrı anlamlı ve önemlidir. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

İş cinayeti protestosu: Kapitalist sömürü kimlik sormuyor, öldürüyor

SONRAKİ HABER

2019 YKS sonuçları açıklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa