27 Haziran 2019 14:33

Evinin balkonunda ölü bulundu, maganda kurşunuyla öldüğü anlaşıldı

Bursa İznik'te yaşayan İlkin Demir, evinin balkonunda ölü bulundu. Demir'in maganda kurşunuyla öldüğü tespit edildi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Bursa'nın İznik ilçesinde evinin balkonunda ölü bulunan ayakkabı boyacısı 51 yaşındaki İlkin Demir'in maganda kurşunuyla hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

​İznik ilçesi Selçuk Mahallesi'nde, yalnız yaşayan İlkin Demir'in evinin balkonunda hareketsiz yattığını gören komşuları, polise haber verdi. Gelen polis ekipleri, ayakkabı boyacılığı yapan Demir'in hayatını kaybettiğini belirledi. Demir'in cansız bedeni, otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Yapılan ilk incelemede Demir'in göğsünde ve boynunda saçma yaraları tespit edildi.

Olayla ilgili çalışma başlatan polis ekipleri, bölgedeki geçmiş ihbarları değerlendirip, mahalle sakinlerinin ifadelerine başvurdu. Araştırmada, olay günü İlkin Demir'e ait eve 50 metre uzaklıktaki bir sokakta Ercan Atar’ın pompalı tüfekle havaya rastgele ateş açtığı tespit edildi. Gözaltına alınan Ercan Atar, ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü. Ercan Atar’ın ateş açtığı silaha da el konuldu. Yapılan incelemede, İlkin Demir'in vücudundan çıkarılan saçmaların, Atar’ın silahından çıktığı saptandı.

Ercan Atar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan Ercan Atar, “Olay günü mahallemizde bulunan komşularım ile tartıştık. Ben de sinirlenerek evimden getirdiğim pompalı tüfek ile havaya ateş açtım. Daha sonra eve girdim. Birini vurduğumu bilseydim, gelir kendim teslim olurdum” dedi.

Ercan Atar, tutuklanarak cezaevine gönderildi. (Bursa/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Şehir Plancıları Odası: ODTÜ, yapılan yurda sadece maliyet odaklı bakmamalı

SONRAKİ HABER

Sağlık emekçilerinin öncelikli TİS talebi güvenceli çalışma

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa