26 Haziran 2019 15:34

CHP Sözcüsü Öztrak: TÜİK ve enflasyon verisine müdahale iddiaları yalanlanmadı

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin MYK toplantısına ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Fotoğraf: AA

Paylaş

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, TÜİK’e sordukları sorulara yanıt alamadıklarını hatırlatarak, “TÜİK ve enflasyon rakamlarına müdahale edildiği iddiaları yalanlanmamıştır” dedi.

CHP daha önce de son iki aydır açıklanan enflasyon verilerinin ciddi olarak saptığını, TÜİK’e yeni başkan atandıktan sonra açıklanan nisan ayı enflasyon rakamlarında daha önce görülmemiş uygulamalarla kurumun güvenilirliğinin zedelendiğini belirtmişti.

CHP Merkezi Yönetim Kurulu toplantısının ardından konuşan Öztrak, seçim tartışmalarının değil ekonominin konuşulması gerektiğini söyledi. Cumhurbaşkanlığı sisteminin birinci yılının geride kaldığını söyleyen Öztrak  “Bir yılda ekonominin geldiği nokta ortada” dedi.

‘SARAY YÖNETİMİ SİLKELENİP KENDİNE GELMELİ’

Öztrak’ın açıklaması şöyle:
“Artık seçim bitti. Vatandaşa dürbünün tersiyle bakan saray yönetimi silkelenip kendine gelmeli. Dış güçler, finansal saldırı, dolar kurşunu gibi vatandaşlarımız gözünde hiçbir inandırıcılığı kalmayan laflarla kaybedecek vaktimiz yok. Zamanı çok dikkatli kullanmak zorundayız. Herkes şapkasını önüne koymalı. Yönetenler bugün içinde bulunduğumuz derin krizin içine düşüren yanlışların ne olduğunu tespit etmelidirler. Ancak tespit yapıldıktan sonra tedaviye geçmek mümkündür.

‘BİR YILDA EKONOMİNİN GELDİĞİ NOKTA ORTADA’

Bugün 24 Haziran 2018 seçimlerinin de birinci yılı. 24 Haziran seçimlerine girerken milletimize ‘Verin oyu bu kardeşinize her şeyi düzeltsin’ denildi. Ama bir yılda ekonominin geldiği nokta ortada.

İstanbul seçimi artık geride kaldığına göre memleket yönetimini, aile şirket yönetimi ile karıştırma dönemi bitmiştir. Genel başkanımız krizden çıkmak için 13 maddeyi paylaştı. Tek adam parti devletine geçip parlamentoyu geri plana ittikten sonra ekonomik kriz daha da derinleşti. Fatura vatandaşa çıktı. İşsizlik dört puan arttı. Seçim tartışmalarının sıcağında damada ve TÜİK’e sorduğumuz sorulara yanıt alamadık. TÜİK ve enflasyon rakamlarına müdahale edildiği, TÜİK çalışanlarına baskı yapıldığı iddiaları yalanlanmamıştır. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Domates yüklü tır devrildi, şoför hayatını kaybetti

SONRAKİ HABER

Cargill işçileri patronun işe iade kararına uymasını istedi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa