14 Ekim 2012 18:34

Mücadeleci bir Türk-İş'in yanında yer alacağız

Mecliste süren Toplu İş İlişkileri Yasa Tasarısı görüşmeleri de Türk-İş yönetimini yeniden tartışma konusu haline getirdi. Koop-İş Sendikasının 350 yönetici ve temsilcisinin katılımı ile yapılan eğitim seminerinde konuşan Koop-İş Genel Başkanı Eyüp Alemdar, emekçilere yönelik saldırıların arttığı bir dönemde sesi

Mücadeleci bir Türk-İş'in yanında yer alacağız

Paylaş

Son yıllarda Koop-İş’in ciddi anlamda büyüdüğüne dikkat çeken Alemdar, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı işyerlerinde çalışan işçilerinde sendikalarında örgütlendiğini ve yetkiyi beklediklerini söyledi. Kamu sektöründe yaptıkları bu örgütlenme çalışmasının yanı sıra özel sektörde de örgütlendiklerini aktaran Alemdar, Pratiker Yapı Marketlerinde örgütlenip toplusözleşmeyi imzaladıklarını, IKEA mağazalarında ise örgütlenme çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.

KARDEŞ KANI DURMALI

Toplantıda Türk-İş Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak da konuştu. Demokrasi getireceğiz vaatleri ile sömürgeci rejimlerin kurulduğunu belirten Kavlak, Türkiye’de de yıllardır kardeş kanının döküldüğünü ve Türkiye’nin huzura kavuşması gerektiğini kaydetti.

Türkiye’de sendikal hareketin de hızla eridiğine dikkat çeken Kavlak, çalışma yaşamının yeniden şekillendirilmek istendiğini, köle pazarları kurulmaya çalışıldığını ama buna izin vermeyeceklerini söyledi. Kavlak, bütün sendikaların hızla güven duygusunu yeniden kazanarak birlik içinde mücadele etmesi gerektiğini ifade etti. (Antalya/EVRENSEL)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Türk-İş yönetimi ihanet içindedir

SONRAKİ HABER

Yangın merdiveni kilitli olan pansiyonda öğrenciler camdan atladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa