14 Ekim 2012 18:28

Türk-İş yönetimi ihanet içindedir

Petrol-İş Bursa Şube Kongresinde konuşan Genel Başkan Mustafa Öztaşkın, Türk-İş yönetimini eleştirerek, Toplu İş İlişkileri Yasasının kapalı kapılar ardında imzalandığını söyledi.“30 ve altında işçi çalıştıran işyerlerinde sendikal tazminatın kaldırılması tam bir ihanet belgesidir” diyen Öztaşkın, işyerl

Türk-İş yönetimi ihanet içindedir

Paylaş

“30 ve altında işçi çalıştıran işyerlerinde sendikal tazminatın kaldırılması tam bir ihanet belgesidir” diyen Öztaşkın, işyerlerinin yüzde 80’nin, 30 ve altında işçi çalıştırdığını söyledi. Öztaşkın, sendikal tazminatın kaldırılmasının sendikal örgütlenmeye büyük bir darbe anlamına geldiğini ifade etti. Öztaşkın, Sendikal Güç Birliği Platformunun yasayı protesto etmek için, 16 Ekim Salı günü 1 saatlik iş bırakma eylemi yapacağını ifade açıkladı.

BÖLGE TEMSİLCİSİNE TEPKİ

Kongrede konuşan Türk-İş Bölge Temsilcisi Sabri Özdemir’e delegelerden büyük tepki geldi. 1 Mayısta Bursa’da iki ayrı eylem yapılması ve hükümetin uygulamalarına Türk-İş’in sessiz kalmasını eleştiren işçilerin protestosuyla Özdemir konuşmasını erken bitirmek zorunda kaldı. Özdemir ise, sendikaların kalıcı olduğunu ama yöneticilerin geçici olduğunu belirterek, işçilerin memnun olmadıklarını sendikacıları görevden alabileceklerini söyledi. (Bursa/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Gençler savaşa karşı, ihtiyarlar kararsız!

SONRAKİ HABER

Veriler "ekonomide toparlanma yok" diyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa