24 Haziran 2019 20:18

Süleyman Soylu: İstanbul'un, valiye 'it' diyen bir belediye başkanı oldu

Süleyman Soylu'dan seçim değerlendirmesi: Bazen kazanmak kaybetmektir, bazen de kaybetmek kazanmaktır. İstanbul'un, valiye 'it' diyen bir belediye başkanı oldu.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sonuçlarına ilişkin Ekrem İmamoğlu’yu tebrik etmek yerine suçladı ve tepki gösterdi: Bizim biraz işimiz zorlaşacak. İşimiz şundan zorlaşacak, İstanbul'un, valiye 'it' diyen bir belediye başkanı oldu. Doktorlara şiddet, kadınlara şiddet... İnşallah bizim işimizi zorlaştırmaz.

Soylu, Diyanet İşleri Başkanlığı Göç ve Manevi Destek Merkezi açılışının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmesi sorulan Soylu, “31 Mart sonrası olan olaylarda kıyamet koparanlar, Türkiye'yi diktatörlükle, hukuksuzlukla ve anti demokratiklikle suçlayanlar, dün akşam sevinç çığlıkları atıyorlardı.” ifadesini kullandı. 

Ekrem İmamoğlu’nun Ordu Valisine hakaret ettiği iddiasını yine gündeme getiren Soylu demokrasiyi tanımanın ve hazmetmenin kolay olmadığını belirterek şunları kaydetti:

“Bazen kazanmak kaybetmektir, bazen de kaybetmek kazanmaktır. Siyasi hayatımızda kaybetmişliklerimiz var, kazanmışlıklarımız var, bunlar olacaktır. Ama biz dünyayı yıkmıyoruz, aramızdaki temel fark bu. Demokrasi şehitleri veren bir anlayışın içerisinden geliyoruz. Demokrasi şehitleri verdirenler ile verenler arasındaki temel fark bu. Hukuka uyanlar ile hukuka küsenler arasındaki temel fark bu. Bizim biraz işimiz zorlaşacak. İşimiz şundan zorlaşacak, İstanbul'un, valiye 'it' diyen bir belediye başkanı oldu. Doktorlara şiddet, kadınlara şiddet... İnşallah bizim işimizi zorlaştırmaz. Benim söyleyeceğim bu.” (AA)

ÖNCEKİ HABER

Sırrı Süreyya Önder'in kızı: Babam niye cezaevinde biliyor musunuz?

SONRAKİ HABER

Hindistan'daki selde ölü sayısı 136'ya çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa