24 Haziran 2019 17:40

Erzinli gençlerden halk konseri

Erzin Gençlik İnisiyatifi adıyla çalışmalar yaparak 1 Mayıs’a katılımı örgütleyen Erzinli gençler bu sefer ücretsiz “Halk Konseri” düzenledi.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Halil İMREK

31 Mart seçimleri öncesi Erzin Gençlik İnisiyatifi adıyla çalışmalarını hızlandıran daha sonra 1 Mayıs’a katılımı örgütleyen Erzinli gençler bu sefer ücretsiz “Halk Konseri” düzenledi.

Abdal Haluk Tolga İlhan ve grubunun verdiği dinletiye binin üzerinde katılım oldu. Katılımın çoğunu gençlerin oluşturduğu konserde Erzin halkı türküler eşliğinde eğlendi. Erzin Gençlik İnisiyatifi seçimden sonra da 1 Mayıs çalışması yapmış ve gençler kendi talepleriyle ve kendi döviz ve pankartıyla İskenderun’da gerçekleşen 1 Mayıs mitingine katılmışlardı.

Erzin Gençlik İnisiyatifi, eşit ve kardeşçe bir yaşam için güvenli bir gelecek için mücadele ediyor. Erzin Gençlik İnisiyatifi yukarıdan yapılan yönetim tarzını ve siyaseti eleştiriyor. Aşağıdan herkesin katıldığı yeni bir siyaset tarzına işaret ediyor. Gençlerin iş, kültür-sanat-spor alanlarına kadar pek çok talebi ve ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Erzin Gençlik İnisiyatifi bu doğrultuda çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. 1 Mayıs’ın ardından Erzin’de bir halk konseri yapmaya karar veren Erzinli gençler, özellikle Erzin’de sanatsal, kültürel etkinliklerin neredeyse hiç yapılmadığından bu ihtiyaca cevap vermek istemişler.

“Sanatın büyüsünün direnenlerin en büyük gücü olduğunu ve türkülerin hayatın tınısı, rengi, mutluluk kaynağı” olduğunu düşünen Erzin Gençlik İnisiyatifi, konseri ücretsiz yapıp herkesin katılımına açık hale getirmiş. Konser masrafları için imkanı olanlardan bağış toplamışlar. Erzin Gençlik İnisiyatifinden gençler, konserde şu çağrıyı yaptılar: “Yaşadığımız bu güzel şehrin her alanda ve her anlamda en güzel aktiviteleri hak ettiğini düşünerek, bu tür organizasyonlar için çabalıyoruz. Erzin Gençlik İnisiyatifi; Erzin’in menfaati için çabalayan ahlaki değerlere bağlı yenilikçi, sorgulayıcı ve ötekileştirmeyen sevgi ve saygı çerçevesinde birliktelik duygusu ile istenilen her şeyin başarılabileceğine inanan memleket sevdalısı gençlerin, bundan 6 ay önce ‘yeni bir Erzin mümkün’ diyerek mütevazı bir öneriyle bir araya gelerek oluşturduğu bir birlikteliktir”

Heybesi türkülerle dolu Abdal Haluk Tolga İlhan konserde müzik ziyafeti verdi. Erzin’de konser vermekten mutlu olduğunu söyleyen Abdal Haluk Tolga İlhan, Gezi eylemlerinde yaşamını yitiren Antakyalı olan Ali İsmail Korkmaz’a adadığı türkünün yanı sıra Ruhi Su ve birçok halk ozanından parçalar seslendirdi.

ÖNCEKİ HABER

HDP’nin masasında demokrasi ittifakı var

SONRAKİ HABER

Yurt dışından getirilen cep telefonu için harç tutarı 1500 liraya yükseltildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa