24 Haziran 2019 17:29

Seçim sonrası patronlar taleplerini sıraladı

Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı seçimleri geride kalırken, patronlar dünyasından talepler listesi geldi.

Arşiv | Fotoğraf: DHA

Paylaş

Seçimin hemen sonrası patron örgütleri taleplerini sıralayan açıklamalar yaptı. İş birliği ve uyum çağrısı yapan Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) seçim sonuçlarına dair yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Sayın Ekrem İmamoğlu’nu kutluyoruz. Tarihsel ve kültürel mirasının yanı sıra ekonomik ve sosyal birikimi ile Türkiye’nin en büyük kenti İstanbul’un başarısı Türkiye’nin başarısıdır. Türkiye ekonomisinin üçte birini temsil eden İstanbul’un yönetimi ve kalkınma öncelikleri için devlet, özel sektör, sivil toplum, akademi ve tüm diğer paydaşların uyum ve iş birliği içinde çalışmasını temenni ediyoruz. Bu iş birliği ve uyumun ülkemizin kalkınması için çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Seçim döneminde sık sık gündeme geldiği üzere, saydam, yenilikçi ve demokratik bir belediye yönetiminin ülkemizin sürdürülebilir kalkınma hedeflerine çok değerli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Yeni dönemde iş dünyası da üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecektir”.

DEİK: EKONOMİ İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞMA ZAMANI

Önümüzdeki dönemin ekonomimiz için kritik olduğuna işaret eden Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak şunları söyledi: “23 Haziran’da yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimiyle, demokrasimizin vazgeçilmezi olan bir seçim sürecini daha geride bıraktık, sandıklara gittik ve vatandaşlık görevimizi yerine getirdik. Yüksek katılımla ve üzücü bir olay yaşanmadan yenilenen seçimin sonuçlarının İstanbul’umuza hayırlı olmasını diliyorum. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Sayın Ekrem İmamoğlu’nu tebrik ediyor ve İstanbulumuza güzel hizmetler yapmasını temenni ediyorum. İş dünyası olarak, önümüzdeki dönemi, genelde milletimiz, özelde ise ekonomimiz için çok önemli görüyoruz. Bu günden sonraki hedefimiz; sosyal, siyasal, ekonomik ve demokratik standartları daha da yüksek bir Türkiye için, hep birlikte çalışmaktır.”

YASED: 100. YILDA GÜÇLÜ BİR EKONOMİ İÇİN

Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ayşem Sargın ise şu çağrıyı yaptı:  “Seçime katılan tüm siyasi partileri ve adayları, demokrasinin en temel gereğinin yerine getirilmesine yaptıkları katkılardan dolayı kutluyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin gerçekleşmesi ile Türkiye’de yerel seçim sürecinin son adımı da tamamlandı. Bugünden itibaren odağımız ülkemizin 100’üncü yılına güçlü bir ekonomi ile girmek olmalı. Bu hedefe yönelik olarak, önümüzdeki dönemde, ekonomi, iş ve yatırım ortamına ilişkin reformların hızla hayata geçirilmesi ve ülkemizin rekabet gücünün artırılması için hep birlikte çalışmaya devam etmeliyiz.”

TÜGİAD: EKONOMİYE ODAKLANMA ZAMANI

TÜRKİYE Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu: Uzun soluklu demokrasi tarihimiz bir sınavı daha başarıyla vermiştir. Tüm tarafların bu akşam gösterdikleri olgunluk da takdire şayandır. Yarından itibaren en büyük beklentimiz ekonomimiz başta olmak üzere asıl sorunlarımıza öncelik verilmesidir. Bu seçimle birlikte önümüzdeki seçimsiz 4 yılın her günü daha fazla çalışarak ekonomik alanda iyi sonuçlar elde edeceğimizi ümit ediyoruz. Şimdi tüm enerjimizle birlik ve beraberlikle ekonomiye ve reformlara odaklanma zamanı.” (EKONOMİ SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Çalı'da altın kemerin sahibi İsmail Balaban oldu

SONRAKİ HABER

Dinar'da köylüler kum ocağına tepki gösterdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa