Kaçak maden ocağında patlama

Kaçak maden ocağında patlama

YİNE kaçak maden ocağı yine patlama...Zonguldak Kilimli beldesindeki kaçak maden ocağında gerçekleşen metan gazı patlamasında iki işçi yaralandı. Mehmet Keleş (32) ve Cemal Kesibaş (35) isimli yaralılar, işçi arkadaşları tarafından Atatürk Devlet Hastanesine kaldırıldı.Yapılan ilk müdahalede Mehmet Keleş’in v&uum

YİNE kaçak maden ocağı yine patlama...

Zonguldak Kilimli beldesindeki kaçak maden ocağında gerçekleşen metan gazı patlamasında iki işçi yaralandı. Mehmet Keleş (32) ve Cemal Kesibaş (35) isimli yaralılar, işçi arkadaşları tarafından Atatürk Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Yapılan ilk müdahalede Mehmet Keleş’in vücudunda yüzde 40 oranında Cemal Kesibaş’ın vücudunda ise yüzde 20 oranında yanık olduğu tespit edildi. Yaralılara yapılan ilk müdahalenin ardından Cemal Kesibaş Kocaeli Darıca Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık ünitesine gönderildi. Durumu ağır olan Mehmet Keleş Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Maden ocaklarındaki göçük ve patlamalarla gündeme gelen Zonguldak’ta işçilerin tedavi görecekleri özellikte bir hastane olmaması ise dikkat çekti. (Zonguldak/CİHAN)

www.evrensel.net